CZ tat

Založte si dětskou skupinu

Podnikat můžete začít v jakémkoli věku a v podstatě v jakémkoli oboru. Milujete malé děti a vždycky jste toužila po tom pracovat v mateřské školce, jenomže jste se k tomu nějak nedostala? Máte prostorný dům, jehož prostory by se daly využít jako herny pro malé děti. Máte zahradu, kde se bez obtíží vleze pískoviště, trampolína, brouzdaliště a prolézačka? Možná byste mohla začít podnikat v oblasti předškolní péče o děti.
foukání bublin
Možná namítnete, že na to, abyste si založila soukromou školku, nebo jesle nemáte prostě vzdělání a jste ve věku, kdy se Vám už nevyplatí začínat se studiem. To ovšem není problém. Soukromou školku a jesle si skutečně pořídit nemůžete, co ze zákona ovšem můžete založit je Dětská skupina.
Jedná se o specifickou formu péče o děti ve věku od šesti měsíců do 6 let. To znamená, že rozsahem pokrývá jak jesle, tak mateřské školy. Jedná se o alternativní řešení preprimárního vzdělávání a jeho výhodou je, že oblast péče není svázána tolika pravidly a normami jako mateřské školy a jesle.
malý fotograf

Novinka v oblasti péče o děti

Služba nezajišťuje vzdělávání dítěte, ale je poskytovaná výchovná péče, která se zaměřuje na rozvoj schopností a hygienických návyků přeměřených věku. Maximální počet dětí ve skupině je 24.
Dětské skupiny představují novinku. Jsou ukotveny zákonem č. 247/2014 Sb.
V současné době funguje v České republice zhruba sto dětských skupin.
Samozřejmě dětské skupiny přináší také kritiku. Mimo jiné se jedná o nákladnou záležitost a existence skupin snižuje úroveň vzdělávání. Nicméně pokud maminka potřebuje nastoupit do zaměstnání například v roce dítěte, dětská skupina pro ni představuje jasnou volbu.
Určitě je velmi krásné podnikat v této oblasti. Je to velká výzva nejen pro pečovatelky bez vzdělání, ale také pro vysokoškolsky vzdělané pedagožky, kterým vadí příliš vysoká míra institucionalizace na běžných státních i soukromých školkách.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup