Proč je důležité, aby děti chodily do školky

  Předškolní vzdělávání má pro děti obrovský význam a to i přes počáteční odpor nebo odmítání do školky chodit. Každé dítě si totiž stejně zvykne a nakonec se do školky i těší. Školka není jen o tom, že tam odložíme dítě, když musíme do práce a nemáme ho kam zrovna dát. Má mnohem větší a hlubší význam – pro dítě je taková předškolní docházka velmi důležitá a prospěšná i do budoucího života. Na to myslete, když povedete své dítko do školky poprvé a zbytečně se nestresujte tím, že ho tam dáte a jdete si po svých. Nezůstává v rukou úplně cizích lidí, protože učitelky se brzo stanou také součástí jeho života.
  péče o děti ve školce

  Samostatnost je první krok do života, který se bude hodit

  Děti se ve školce naučí být samostatné, naučí se, že každá hračka má své místo a budou si hračky po sobě muset uklízet sami, aniž by jim někdo pomáhal nebo to dokonce dělal za ně, a už to je velký krok vpřed. Děti se stávají také součástí kolektivu, nachází nové kamarády, navazují vztahy a nové přátelství, naučí se lépe komunikovat a vyjadřovat a v neposlední řadě si začnou zvykat, že se v životě netočí všechno jen kolem nich nebo jejich blízkého okolí. Naučí se dělit o věci a hračky, naučí se, že musejí počkat, když něco chtějí.
  dětská herna
  Budují si základy
  sociálního cítění a společenského života. I zakřiknuté děti se časem zařadí do kolektivu a každé dítě se do školky začne po určitém individuálním čase těšit.
  Děti také získají jistý řád a denní režim a to všechno hravou a veselou formou. Pro budoucí život je školka nepostradatelná. Na vás na rodičích je jediné, o školce s dítětem mluvit už hodně dopředu před jejich nástupem. Přibližte dětem, co se ve školce bude dít, jak to tam chodí a snažte se to podat s citem a hlavně pozitivně – hodně to dětem pomáhá.
  barevná dlaň
  Ve školce budou muset také jíst, a pokud vaše dítě hodně věcí odmítá, věřte, že i toho se tu změní. Děti totiž ve školce obvykle snědí i to co doma nechtějí nebo co neznají – zkrátka proto, že jedí i jejich spolužáci a jí se kolektivně vždy ve stejnou dobu. V mnoha ohledech je tak školka v životě každého z nás obrovsky důležitým základem do budoucího života.