Schodiště má několik podob

  Jak bude vypadat, to rozhodne prostor, kam se zrovna bude umisťovat schodiště. Musí se pro něj najít nejvhodnější pozice, což zrovna je práce architekta, který by měl zvážit, nejen jak moc bude schodiště bezpečné, z jakého materiálu, ale také by měl vzít v úvahu, jak se na takovém schodišti budou lidé pohybovat, stěhovat nábytek atd. A některá schodiště jsou celkem nešťastně zvolená, že ačkoliv prošly kdysi dávno kolaudací, tak v mnohých rodinných domech je pomalu nutno dnešní nábytek stěhovat přes balkony. Schodiště jsou většinou úzká a točitá, což na druhou stranu moc místa nezabere, ale také moc prakticky neposlouží. Na druhou stranu točité schodiště má několik různých podob a dá se skvěle využít i jako venkovní.

  interiérové schody nahoru

  Konzultace s odborníkem

  Návrhů, jaké bychom mohli využít je mnoho a pokud chceme i příjemný design, tak je nutné vše promyslet nebo se poradit s případným provedením. Rozhodně zajímavá je i kalkulace, https://www.kmkdesign.cz/schodiste-tocita poradí nejen s vhodným provedením, ale i případným návrhem jaký materiál by byl nejvhodnější. Přirozeně do vnitřních prostorů se hodí dřevěné, různě upravené, ale na venkovní použití nebo v komerčních prostorech by to asi moc dobrá volba nebyla. Pokud se ale zaměříme přímo na bydlení, které je v našem vlastnictví a potřebujeme vytvořit přístup do patra nebo i do půdních prostorů, tak většinou jde o volné místo. Kde ho skutečně moc není, poté jsou vřetenové, točité, spirálové nebo obloukové schody skvělým řešením. Schodiště bude nejen elegantní, ale i účinné a dokreslí pod rukama odborníků krásně design našeho interiéru.
  děvče co stoupá po točitých schodech nahoru

  Vřetenové schodiště

  Pokud skutečně nemáme moc místa, dá se to vyřešit vřetenovým schodištěm, které toho moc nepotřebuje. Díky svojí unikátní konstrukci, což je středový sloup, na který jsou speciálně připevněny jednotlivé stupně schodiště, skutečně nezabere mnoho prostoru a navíc je to skvělý stylový doplněk do bytu. Nesmíme zapomenout i na vhodné zábradlí, které bude dotvářet nejen správný design, ale především bude vytvořené pro dokonalou bezpečnost pohybu po schodech.