Už jste pili modré?

  Každý z nás už dávno ví, že máme víno červené a bílé, případně růžové. A hlavně na Moravě toho vědí často mnohem víc. Vyrábějí ho tam přece, mají ho plné sklípky a tak se v tom vyznat musí, aby obstáli.

  Ale nepijeme u nás jenom naše vína. U nás se toho sežene! Jenom se podívejte do regálů obchodů. Seženeme tu i vína z Francie, Austrálie, Itálie, Španělska, Jižní Afriky, Moldávie a odjinud. Každý si tu přijde na své.vinné hrozny

  Nebo taky ne. Spousta našinců se přece orientuje hlavně podle ceny a obchodníci na to hřeší a prodávají všelijaké patoky, které dokáže chválit snad jedině placená reklama. A to ničí chuťové pohárky nepolaská.

  Aby si člověk přišel na své, musí vybírat s rozumem. To platí všude, a tedy i u vína. A když je někdo znalec, který nesází jenom na klasiku a chce zkusit i něco nového, může vyzkoušet třeba i modré víno, se kterým přišli v baskickém regionu Španělska. A i když se tam tohle víno kvůli zákonům země nesmí prodávat jako víno a nazývají ho proto jako „99 % víno a 1 % hroznový mošt“, jde určitě o něco, co je kvalitní a co stojí za vyzkoušení.sud na víno

  Tohle víno pochází ze směsi červených a bílých hroznů a jeho modrý odstín přírodního původu údajně představuje pohyb, inovaci, plynulost, změnu a nekonečno. A je to perfektní značka a typ, které se vyplatí vyzkoušet. Chutí připomíná Prosecco a balíček tří lahví za 48 dolarů se určitě vyplatí.

  A nemusíte pro něj jezdit daleko. Ani do Španělska, ani do Spojených států, kde ho budou prodávat nejprve v Miami, Bostonu a Texasu a pak i v New Yorku, New Jersey, Michiganu, Washingtonu, Kalifornii a Nevadě.

  Určitě tohle víno dokážete ocenit. Je to totiž zaručená kvalita, která je neopakovatelná. Žádná napodobenina, žádné rychlokvašky, nic ze zbytků hroznů, které někomu bylo líto vyhodit nebo ještě z něčeho daleko horšího. Nic z toho, co se u nás prodává po kanystrech a nevzbuzuje to ani za mák důvěry.