Chystáte se stavět?

  Ať už máte v plánu rozšířit vaše zahradní příslušenství v podobě praktických užitkových staveb o kůlnu anebo altán anebo se připravujete na nějakou velkou stavební akci, tak vám jistě přijde vhod, když budete mít po ruce kvalitní stavební materiál, který vás za žádných okolností nezklame. A co by to mělo být jiného, než dřevo?
  Právě dřevo je velice oblíbeným základním stavebním materiálem. Je dobře dostupné, skvěle se s ním pracuje, je spolehlivé, a navíc se jedná o obnovitelný zdroj za příznivou cenu. A samozřejmě skvěle vypadá a dobře zapadne do každého prostředí. Právě tyto všechny vlastnosti z něj dělají ideální materiál také pro vaši stavbu, ať už se chystáte pustit do čehokoli. Nezklame vás u venkovních staveb, ani u vnitřních konstrukcí.padlý strom v lese.jpg
  Plánujete pro svou zahradu altán, pergolu, zahradní domek anebo se chystáte na stavbu střech anebo hned celého rodinného domu? V tom případě se bez dřeva rozhodně neobejdete, ať už bude součástí nosné konstrukce vaší stavby, anebo bude hlavním stavebním materiálem, ze kterého vaše dílo vznikne.
  Nicméně i zde platí, že byste měli vsadit na kvalitu, protože jen ta je zárukou, že budete se svým výtvorem dlouhodobě spokojeni a váš dobrý pocit neztratíte po první zimě.
  To by se mohlo snadno stát v případě, že byste vsadili na nekvalitní materiál.
  Pakliže sháníte takový, který bude ideální na hlavní nosné konstrukce, vyberte si kvh hranoly
  . Jedná se o hranoly různých rozměrů, které vynikají svým poctivým zpracováním. Jsou nejčastěji zhotoveny ze smrkového dřeva, ovšem v první řadě jsou dokonale vysušené a kvalitně opracované ohoblováním. A to vám přináší několik výhod najednou – nebudou se kroutit ani jinak deformovat, budou za všech okolností tvarově stálé. Díky jejich povrchovému opracování se již nebudete muset trápit jejich úpravou a ušetříte čas, práci i materiál. A rozhodně se vám nestane, že by se na vaší stavbě jejich vinou objevily závady.