CZ tat

Peníze

Peníze jsou v dnešním světe velmi důležitou věcí. Za peníze se dá zakoupit skoro úplně vše a mnoho věcí je zpeněženo. Peníze jsou věc, kterou úplně všichni chtějí a mají ji rádi. Kdo má hodně peněz žije si spokojený život. Kdo těch peněz má málo, tak moc spokojený život nemá a ten kdo se navíc zadluží, tak ten má život ze všech nejhorší.
bitcoin technologie
Peníze můžeme rozdělit na dvě části a ty bych nazval jako „fyzickou“ a „elektronickou“. Fyzickou mám namysli peníze v hotovosti, které držíme v ruce a platíme s nimi ve většině obchodech. Elektronickými penězi mám na mysli ty, které máme uložené na účtu. Bohužel to je jen číslo. Dá se s ním platit ale tolik peněz, kolik je na účtech na celé zemi nikdy nemůžeme dát v hotovosti. Hotovosti je mnohem méně, než kolik je elektronicky uložené na účtech. Kdybychom si měli představit, kolik peněz je na všech účtech, tak by to bylo hodně obrovské číslo, které bychom ani nemohli vyslovit a když už, tak by nám to dělalo obrovský problém.
Dnes ještě existuje jedna skupina měny, a to je virtuální měna, což by se mohlo přirovnat k té měně na účtu. Jediný problém je, že virtuální měna nemá žádné bankovky ani mince, takže se s ní nedá platit nijak jinak než elektronicky. Jedna z nejznámější virtuální měny je Bitcoin. Ta byla poslední dobou hodně vysoko. Měla vysoký kurz a jeden Bitcoin vyšel na něco přes milion. Teď už ale Bitcoin začal zase hodně padat a už takovou částku nemá. Bitcoin je hodně nestabilní a mění se každou minutou to je jeho obrovská nevýhoda oproti jiným měnám.
komínky stříbrných mincí
Bez peněz by dnes nefungovali žádné obchody. Zatím co dříve když nebyli peníze se vyměňovali věci kus za kus dnes se věci většinou vyměňují za peníze ať už elektronické tak i peníze v hotovosti. Netuším, jestli to bylo lepší ale většinou si dříve vyměňovali věci stejné hodnoty. Dnes si můžeme penězi nacenit věci na tolik, že je to třeba pětkrát větší, než má být. To si myslím, že je dnes úplně ten největší problém moderní doby ale uvidíme, třeba se to do příštích let změní.

5/5 - (1 vote)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup