V současnosti dává většina mladých lidí před sportováním a hraním venkovních her přednost počítačovým titulům, které jsou daleko lákavější a dokáží zabavit na dlouhé hodiny. Navíc je nemusí hrát pouze sami, ale díky internetu i se svými přáteli či úplně cizími lidmi. Zpomalit tento trend či ho dokonce zcela změnit nebude jednoduché, ale existují zde lákadla, která dokáží i počítačové hráče alespoň jednou za čas dostat od monitoru a donutit je vyjít za zábavou ven. Mezi takovéto hry se bezpochyby řadí i Escape game Praha.
    pád domina

    Pokud hledáte třeskutou zábavu, u které se zapotíte, nebude toto hra úplně pro vás. Nejedná se totiž o žádnou akční záležitost jako jsou například paintball nebo Laser games, ale o intelektuální titul, kde budete namáhat hlavně svou šedou kůru mozkovou. Nemusíte se však bát, že byste na to nestačili. Běžně tuto hru hraje i velice mladí lidé. Navíc při tom nebudete sami, takže nevadí, že nebudete něco vědět, důležité je zde hlavně kooperace mezi všemi zúčastněnými. Pouze tak se můžete dostat zdárně do cíle, i když ten zde není stěžejní. Nejdůležitější je v tomto případě užít si samotné procházení hry, která vás rozhodně dokáže dostatečně uchvátit.
    šachová strategie

    Základem Escape game Praha je hlavně rozluštit rozličná tajemství, která vás posunou zase o kousíček dále. Sice si u toho nezlepšíte fyzickou kondici, ale tu intelektuální dokážete rozhodně procvičit více než dostatečně. Vzhledem k tomu, že zde nedochází k prakticky žádné fyzické zátěži, mohou se do této hry připojit i lidé, kteří nepatří zrovna k nejzdatnějším sportovcům nebo už se počítají mezi penzisty, kteří už tolik fyzických sil jako zamlada nemají. V podstatě je tato hra určena pro všechny věkové kategorie. Složte se svými přáteli nebo rodinnými příslušníky a dostatečně silný tým a rozluštěte veškeré záhady, která si pro vás připravila Escape game Praha