Co je to hypnoterapie a opravdu funguje?

  Hypnoterapie neboli řízená hypnóza je další formou psychoterapie, která využívá relaxaci, extrémní koncentraci a intenzivní pozornost k dosažení zvýšeného stavu vědomí nebo všímavosti. Jinými slovy, snaží se přivést danou osobu do tzv. transu nebo do změněného stavu vědomí. Slovo hypnóza pochází z řeckého slova “hypnos”, což jednoduše znamená spánek.Hodiny - hlavní pomůcka k hypnóze

  Tento druh terapie je považován za alternativní způsob medicíny, jejím účelem je využít mysli člověka k vyloučení, omezení nebo zmírnění konkrétních problémů. Těmito problémy mohou být psychologické potíže, fobie, nezdravé, pro tělo ničivé či nebezpečné návyky (dobrým příkladem je například kouření, pití).

  Cílem hypnoterapie Praha http://www.hlubinna-regresni-terapie.cz/psychoterapie-praha-4 je vytvořit pozitivní změnu u člověka, zatímco je uveden do stavu bezvědomí nebo spánku. Hypnoterapie se občasně může použít i při psychoterapii. A to v těch případech, kdy je důležité, aby se pacient uvolnil a zrelaxoval. Psycholog musí být na hypnózu řádně vyškolený, aby mohl vůbec klienta do transu uvést. Dostatečné znalosti o hypnóze jsou nezbytné, lékař totiž s pacientem často prozkoumává bolestivé, traumatické či potlačené vzpomínky, které jsou často před vědomou myslí skryté.

  Změna vědomí neboli trans pomáhá klientům zobrazovat jejich problémy v jiném světle. Mohou se tak vypořádat s problémy ve vztahu, nervozitou či strachem, vyřešit pracovní konflikty, nebo dokonce i chronické bolesti.Terapie má mnoho podob

  Na co se hypnoterapie používá?
  Může sloužit k léčení širokého spektra stavů a problému jako například:

  • fobie
  • závislosti
  • konfliktní stavy v práci, rodině, ve vztazích
  • dysfunkce spánku
  • úzkosti
  • depresivní stavy
  • posttraumatické stresové poruchy

  Co se stane během hypnózy?
  Hypnoterapeut nebo psycholog používá řízené relaxační techniky k vyvolávání pocitů extrémní relaxace. Tím se pokouší dosáhnout takového stavu, ve kterém je pacient maximálně soustředěný a koncentrovaný. Tento stav je důležitý k dosažení transu.


  Jak bude reklama vypadat?
  -
  Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
  Zobrazit formulář pro nákup