Co je to hypnoterapie a opravdu funguje?


  Hypnoterapie neboli řízená hypnóza je další formou psychoterapie, která využívá relaxaci, extrémní koncentraci a intenzivní pozornost k dosažení zvýšeného stavu vědomí nebo všímavosti. Jinými slovy, snaží se přivést danou osobu do tzv. transu nebo do změněného stavu vědomí. Slovo hypnóza pochází z řeckého slova “hypnos”, což jednoduše znamená spánek.Hodiny - hlavní pomůcka k hypnóze

  Tento druh terapie je považován za alternativní způsob medicíny, jejím účelem je využít mysli člověka k vyloučení, omezení nebo zmírnění konkrétních problémů. Těmito problémy mohou být psychologické potíže, fobie, nezdravé, pro tělo ničivé či nebezpečné návyky (dobrým příkladem je například kouření, pití).

  Cílem hypnoterapie Praha je vytvořit pozitivní změnu u člověka, zatímco je uveden do stavu bezvědomí nebo spánku. Hypnoterapie se občasně může použít i při psychoterapii. A to v těch případech, kdy je důležité, aby se pacient uvolnil a zrelaxoval. Psycholog musí být na hypnózu řádně vyškolený, aby mohl vůbec klienta do transu uvést. Dostatečné znalosti o hypnóze jsou nezbytné, lékař totiž s pacientem často prozkoumává bolestivé, traumatické či potlačené vzpomínky, které jsou často před vědomou myslí skryté.

  Změna vědomí neboli trans pomáhá klientům zobrazovat jejich problémy v jiném světle. Mohou se tak vypořádat s problémy ve vztahu, nervozitou či strachem, vyřešit pracovní konflikty, nebo dokonce i chronické bolesti.Terapie má mnoho podob

  Na co se hypnoterapie používá?
  Může sloužit k léčení širokého spektra stavů a problému jako například:

  • fobie
  • závislosti
  • konfliktní stavy v práci, rodině, ve vztazích
  • dysfunkce spánku
  • úzkosti
  • depresivní stavy
  • posttraumatické stresové poruchy

  Co se stane během hypnózy?
  Hypnoterapeut nebo psycholog používá řízené relaxační techniky k vyvolávání pocitů extrémní relaxace. Tím se pokouší dosáhnout takového stavu, ve kterém je pacient maximálně soustředěný a koncentrovaný. Tento stav je důležitý k dosažení transu.


  Jak bude reklama vypadat?
  -
  Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
  Zobrazit formulář pro nákup