Pokud je něco, s čím mají lidé skutečně problém, pak je to orientace na a trhu. Není se také čemu divit, vzhledem k tomu že trh je skutečně rozsáhlý. Existuje ale velká spousta nástrojů, které vám dokáží orientaci na trhu zjednodušit. Je ale potřeba s nimi umět. Určitě není potřeba je všechny ovládat na 100%. Mnohdy si vystačíte i s 25%. Někdy dokonce není potřeba ani to. Je ale potřeba vědět, o jaké nástroje se má vůbec jednat. Není jich totiž málo.
  použití indexu
  Pokud je ale něco, co by vám na dnešním trhu mohlo pomoci, pak je to COT index, který je velice oblíbený. Rozhodně se není čemu divit, protože dokáže nabídnout mnohé. Nevěříte? Pak byste rozhodně měli.
  Jestliže bychom vám měli vysvětlit, co to vlastně COT index je, pak lze zjednodušeně říci, že se jedná o publikaci, se kterou je možné se setkat jednou za týden. Tato publikace je navíc natolik skvělá, že poukazuje na účastníky, kteří na trhu operují.
  Cílem je, aby těm, kteří investují, byla zobrazena veškerá potřebná data a to zejména o prováděných činnostech na trhu. Díky tomu je možné zajistit potřebné výměny a to velice jednoduše.
  COT index se velice rozšířil a velká spousta lidí si jej nemůže vynachválit. Není se také čemu divit, jelikož dokáže skutečně překvapit.
  Určitě vás nepřekvapí skutečnost, že jej v dnešní době využívá velká spousta těch, kteří rádi obchodují.
  grafický růst
  Jeho existence je již velice dlouhá. Funguje již od poloviny 20. století. Skutečně dokáže zázraky. Je ale potřeba vědět, na které informace je potřeba se především zaměřit. Je pravda, že všechny data, které poskytuje, jsou skutečně důležitá, ale o některých datech bychom mohli tvrdit, že jsou skutečně nadřazená.
  Pokud budete mít někdy možnost se s COT indexem setkat, pak věříme, že s ním nebudete mít nejmenší problém, protože je vytvořen tak, aby se s ním dalo co nejjednodušeji pracovat a také se v něm snadno zorientovat.