Kabelka? Jedině kožená!

  My ženy se velice snadno zamilováváme. V tuto chvíli se samozřejmě nebavím o mužích, ale o lásce, která nás snad ještě nikdy nezklamala a jen tak nás neomrzí. Ano jde o kabelky! Muži nedokáží pochopit, na co vlastníme klidně i několik desítek druhů kabelek v různém provedení, velikostech a barvách, ale když je v obchodě vidíme jednoduše nemůžeme odolat nutkání si rozšířit dosavadní sbírku. Mezi vůbec nejlepší, a ne zrovna nejlevnější patří kabelky z pravé kůže. Jsou synonymem luxusu, elegance, symbolem, jež nikdy nevyjde z módy, a kvality, za kterou si hold musíme něco navíc připlatit.
  růžové doplňky
  Prvotní investice se nám ale rozhodně vyplatí a vrátí v podobě dlouhé životnosti, a ne zrovna jednoduchého poničení. Dokonce se velice často říká, že kabelkám z pravé kůže přibývající roky sluší stejně jako kvalitnímu vínu. U jejich levných napodobenin můžeme často narazit na problém s odlupováním vrstev, a to již po pár nošeních. Za takovou kabelku se poté často stydíme a raději přistoupíme k jich vyřazení ze šatníku.
  Pravou kůži si s napodobeninou určitě nespletete. Pokud si ale nebudete jistí, stačí ke kabelce jednoduše přičichnout, její jedinečná vůně je totiž nezaměnitelná.
  Abyste se s novou kabelkou mohli chlubit co nejdéle, doporučuje si ji před prvním použitím naimpregnovat. Rozhodně nepoužívejte ale stejnou impregnaci, jakou máte například na vaše semišové boty, nebo krém na obuv. Přistupte raději k profesionálním impregnacím, u jejichž výběru zohledňujte i to, zda je kabelka z kůže broušené či nikoliv.
  Obchod s koženými kabelkami
  Velkou chybou, které se často dopouštíme (ovšem s dobrým úmyslem) je, že když nás zastihne průtrž a kabelka nám zmokne, automaticky ji dáme vysušit k topení nebo dokonce bereme do ruky fén. Při tomto způsobu vysušování by ale mohlo dojít k popraskání. Mnohem lepší variantou je tak nechat kabelku normálně při pokojové teplotě.
  Dojde-li k polití například červeným vínem nebo kávou, nepoužívejte vlhčené ubrousky, přípravek na nádobí, sprchový gel nebo klasické mýdlo. V lehčích případech postačí obyčejná voda.