V osnovách základních škol pro děti na 1. stupni jsou nyní zařazeny dvě hodiny tělesné výchovy týdně, což není moc. Když vezmeme v úvahu, že se děti musí převléknout, dojít do tělocvičny, připravit nářadí a náčiní, vychází to, že ze 45 minut je tak 30 minut čistého času, kdy se děti opravdu pohybují. Do toho má každá škola aktivity navíc, což v praxi znamená, že během pololetí se několik hodin tělocviku vůbec nekoná. Ani náplň hodiny tělesné výchovy není pro každého žáka příliš motivující a zábavná.
  fotbalová přípravka
  Generace dětí, které v současné době procházejí základní školou, tráví většinu času na internetu, a přestože se v předchozích letech investovalo do modernizace sportovišť. Vsoučasné době je využívá čím dál méně dětí. Pro mnoho rodičů je nyní i finančně nedosažitelné přihlásit své dítě do některého ze sportovních klubů, kde se bohužel platí stále vyšší členské příspěvky.

  A protože se u dětí stále zvyšuje nejen procento obezity, ale i jiné civilizační choroby, je potřeba s tím začít něco dělat.

  Již před dvěma lety přišlo Ministerstvo školství s nápadem, jak zapojit děti do sportu a cvičení více. Ministerstvo navrhlo základním školám pro žáky 1. stupně tzv. „hodinu pohybu navíc“. Tu mají možnost ředitelé škol zařadit do odpoledních hodin, které mladší žáci tráví v družinách. Proškolení a zkušenní trenéři a učitelé Tv tak mohou dětem přiblížit různá sportovní odvětví skutečně zábavnou formou.
  baseball malá liga
  A proto využijte této možnosti na vaší škole a přihlaste své dítě. Jistě se mu bude líbit nejen způsob, jakým zkušený pedagog hodinu vede, ale také široká škála sportů, s kterými se během školního roku seznámí. Tato hodina navíc je pro každého. Cílem není hledání nových talentů, ale přiblížení zdravého pohybu co nejširšímu spektru malých dětí a pozitivní motivaci k dalším sportovním aktivitám.


  Jak bude reklama vypadat?
  -
  Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
  Zobrazit formulář pro nákup