Kde lze koupit chodítko pro seniory

  Asi každý ví, že jak stárneme, naše klouby se opotřebovávají a hůře pracují. To platí zejména o těch kolenních a kyčelních. S přibývajícím věkem ubývá kloubního maziva a hrany se obrušují, což vede k bolestivé chůzi. V extrémních případech musí být tento stav řešen operativně kloubní náhradou.

  Avšak i mírná forma artrózy omezuje v pohybu. A je jasné, že pokud máte příbuzného, který tímto trpí, pak mu chcete co nejvíce ulehčit. Bohužel, s výjimkou léků na bolest, které však pouze tlumí příznaky, nikoliv léčí, případně kloubní náhrady, nic na tento problém není.

  choditko1

  Ano, existují nejrůznější kloubní výživy s kolagenem, které hlásají, že s artrózou pomáhají. To je však pravda jen částečně. Působí totiž jako prevence, ne jako léčba. Účinek mají, pokud je začnete brát v poměrně mladém věku. Pak se její nástup totiž může poměrně dost oddálit. Když však již máte kloub poškozený, pak vám nepomohou.

  Příčinou bolesti totiž není nedostatek maziva sám o sobě, nýbrž to, jak se hlavice třou o sebe a obrušují se. A s tím žádný lék nepomůže, neboť ztracenou hmotu nevrátí.

  Pomoci však mohou nejrůznější pomůcky, které usnadňují chůzi. Typické jsou berle, avšak v posledních letech se do módy dostává i chodítko pro seniory. V čem pomáhají? Jednoduše v tom, že přebírají část váhy, kterou by jinak nesly klouby. Ty nemají takovou zátěž a hlavice se tedy o sebe tolik neotírají.

  choditko2

  To vše zní dobře, avšak kde je sehnat? Nejlepší šanci máte nikoliv v lékárnách, nýbrž v prodejnách zdravotnických potřeb. Tam si obvykle budete moci vybrat z mnoha typů, které tam budou mít vystaveny. Část chodítek je například vybavena košíkem, kam si může člověk odložit například tašku s nákupem, což je rozhodně výhodné.

  Jen dávejte pozor na to, abyste koupili správnou velikost. Pokud koupíte příliš malé, pak může pacient mít později problémy s páteří. Pokud bude příliš velké, pak zase nebude tak efektivní. Avšak každopádně stojí za to. Koneckonců, usnadňuje našim nejbližším život.