Jak na správné odstranění hmoždinek

  Odstranění ze stěn

  Použijte vývrtku:u malých otvorů postačí vývrtka u kapesního nože, ale na větší otvory byste měli použít vývrtku na otevírání lahví. Opatrně otočte do hmoždinky. Jemně ji spolu s vývrtkou vytáhněte ze stěny. Pomocí této metody zvětšíte vrt minimálně. Pozor: vývrtka nesmí být příliš velká pro hmoždinku.
  zelené dlaždice

  Použijte šroub:měl by být přibližně stejně velký (nebo o něco větší než) jako hmoždinky. Otáčejte šroubem dovnitř do hmoždinky, až bude vyčnívat asi 2 cm ven ze zdi. Poté opatrně vytáhněte šroub pomocí kleští (v ideálním případě kleště s plochým hrotem). Tím vytahujete hmoždinku ze zdi, aniž by byl vrták výrazně zvětšen.
  Použití vrtačky:vyberte vrták, který je pouze minimálně větší než hmoždinka. Opatrně vrtejte do otvoru a rozlomte hmoždinku na plastové částice. Potom je vysajte s vysavačem. Protože vrták může zvětšit otvor ve stěně, měli byste nejprve vyzkoušet ostatní uvedené metody.

  Jak odstranit hmoždinky z dlaždic

  U dlaždic je o něco těžší odstranit hmoždinky. Protože za určitých okolností se dlaždice může zlomit. Zkuste jednu z následujících metod:

  Zkuste vývrtkou a/nebo šroubem. Ale buďte velmi opatrní: pokud nemůžete vytáhnout šroub s kleštěmi, pak uchopte malý kus dřeva. Použijte ho jako podpěru a pokuste se vyndat šroub ze stěny.
  Vrtačkubyste měli použít jen tehdy, když nepůjde jiný způsob. Pokud projde vrták skrz spáru, můžete ji zakrýt silikonem například.
  hmoždinky se šrouby

  Zakrytí otvoru: jednoduché pokyny

  Pokud se vám podařilo odstranit hmoždinku ze zdi, měli byste zavřít otvor. Dokonce i když necháte hmoždinku ve zdi, můžete ji takto omítnout. Druhé řešení by mělo být použito pouze v případě nouze.
  A takto to funguje:

  1. Pro odříznutí vyčnívající hrany hmoždinky použijte pomocný nůž. Pokud jste odstranili celou hmoždinku ze zdi, můžete tento krok jednoduše vynechat.
  2. Otvory vyplňte tmelem.
  3. Vyhlaďte hmotu a nechte ji uschnout.
  4. Jakmile tmel ztuhne, můžete obarvit zdi nebo vytapetovat.