Pár jednoduchých tipů, jak zútulnit své bydlení

  Pusťte do svého domova světlo.Světlo je pro náš život velice důležité. Je zdrojem tepla a dobré nálady. V zimních měsících svítí slunce méně, ráno se pozdě rozednívá a odpoledne se brzy stmívá. To je důvodem, proč mnoho lidí v zimním období trpí depresemi a špatnou náladou. Tímto je jasně prokázáno, že světlo potřebujeme k životu. Prosvětlením našeho bytu budeme mít lepší vnitřní pocit, a díky tomu se v našem domově budeme cítit mnohem lépe.

  pokoj

  Volte teplejší barvy.Teplé barvy působí povzbudivě, přinášejí uvolnění a pocit harmonie. Žlutá barva je symbolem slunce, působí vesele a otevřeně. Oranžová barva je symbolem tepla, zlata a vyvolává pocit radosti. Zelená barva uklidňuje, je přátelská a dává pocit bezpečí a naděje. Červená barva je silná, vznešená, je symbolem energie, sebevědomí a lásky. Meruňková barva oživuje, udržuje naši životní energii. Kombinací vhodných barev se stane náš domov příjemným a útulným.

  Zjednodušte prostor okolo sebe.Jestliže máte okolo sebe chaoticky uspořádaný nábytek, poukazuje to i na chaos ve Vašem životě. Je důležité, mít kolem sebe věci systematicky uspořádané tak, abychom si náš život co nejvíce zjednodušili a abychom měli přehled. Uspořádejte si nábytek tak, abyste měli co nejvíce prostoru okolo sebe. Váš byt pak bude působit mnohem vzdušnějším dojmem a budete se v něm určitě cítit lépe.

  Odstraňte přebytečné krámy.Tento bod úzce souvisí s předchozím bodem. Odstraňte veškeré zbytečné věci, odstraňte lapače prachu, proberte si skříň a oblečení, které nenosíte déle než rok, vyhoďte nebo ho dejte na dobré účely. Nejenom že budete mít okolo sebe pořádek, ale budete mít i dobrý pocit sami ze sebe. Lidé, kteří kolem sebe mají nepořádek, jsou úzkostlivější, a navíc v jednoduchosti je přece krása.

  pohovka

  Zútulněte si byt něčím, co máte rádi.Někdo má rád svíčky, někdo porcelánové zvířátka, někdo má rád polštáře nebo fotografie. Dejte si do bytu něco, co Vás potěší, něco co Vám zpříjemní den. Ale pozor, hlavně to nepřehánějte, protože byste se pak jednoduše mohli dostat o krok zpátky, a opět mít byt plný krámů. Chce to jen trošku vkusu a decentnosti. Sami nejlépe víte, co Vám vyhovuje, a díky čemu se cítíte mnohem lépe. A pokud Vás při příchodu domů přivítá nějaká fotografie s milou vzpomínkou, určitě se při pohledu na ni usmějete a zlepší se Vám nálada.