Jak zařídit malou koupelnu, aby nepůsobila stísněně a byla zároveň i prakticky vybavená? Vyzkoušejte pár jednoduchých triků.

  Častým problémem panelákových bytů jsou i poměrně malé prostory koupelny. I když se snažíme všemožně nahnat každý centimetr navíc, někdy zjistíme, že zkrátka nejsme kouzelníci a tak musíme pracovat s tím, co nám je dáno. Ale i tak nezoufejte, protože i s malé koupelny se dá udělat útulné a praktické místo, kam se budete rádi vracet po náročném a vyčerpávajícím dni. Stačí zvolit šikovné doplňky, pohrát si s barvami a využít opravdu každý volný kousek místa.
  také už šílíte ze své staré koupelny

  Malé ale praktické

  Je jasné, že v malé koupelně nemůžeme mít obrovskou vanu a luxusní prostorné umyvadlo. To ovšem neznamená, že se musíme spokojit jen tak s něčím. I umyvadlo menších rozměrů může být designových skvostem a stejně tak se nemusíte v malé koupelně vzdávat své oblíbené vany. Samozřejmě, že sprchový kout zachrání situaci a ušetří mnohem více místa než vana ale, pokud šikovně využijete rozměry, které máte k dispozici, určitě se dá přijít na způsob jak vanu do malé koupelny umístnit. Možná na úkor toho, že pračku budete muset přesunout například do kuchyně, ale to dnes není žádný problém, popřemýšlejte o tom. Každý preferuje něco jiného. Je to jen na vás.
  I v malých prostorech je možnost pohrát si s inspirací a koupelnu dotáhnout k dokonalosti. Jděte na to chytře, umyvadlo vybírejte takové, která nabízí i úložný prostor pod ním. Tak schováme například kosmetické nezbytnosti nebo čisticí prostředky. Zrcadlo vybírejte se skříňkou, na stěně vám jistě zbude dostatek místa, popřemýšlejte tak, kam by se ještě hodily poličky. Do malých koupelen pak volte zrcadla jedině bez rámu, ty totiž opticky velmi výrazně zvětší prostor.
  řešení malé koupelny

  Asymetrické tvary a optické triky

  Optických triků, které zvětší vaši koupelnu na první pohled, ale můžete využít mnohem více. Obecně volte rozhodně světlejší barvy, jak kachliček tak i pro vymalování stěn. Světlý podklad ale nemusí znamenat jen bílou barvu, zkuste vsadit na světle růžovou, šedou, meruňkovou nebo béžovou. Obklady pak volte určitě také větších rozměrů, díky tomu se dočkáte opět opticky většího prostoru, navíc velké obklady celý prostor sjednotí a díky tomu, že nebude potřeba tolik spár, budete mít usnadněnou značně i celkovou údržbu koupelny.
  Nebojte se ani asymetrických tvarů, které vyřeší problém s pohybem v koupelně.


  Jak bude reklama vypadat?
  -
  Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
  Zobrazit formulář pro nákup