Jóga přes internet – zdravé tělo zdarma

  Jóga je druh cvičení, který není jen o fyzickém zlepšení stavu, ale hlavně o tom psychickém. Tento zázrak spočívá v tom, že pomocí pomalých a maximálně uvědomělých pohybů se snažíte protahovat své svaly, pravidelně dýchat a nemyslet na starosti běžného života, které nám způsobují stres. Tím uvolníte jak své tělo, tak i duši. Zní to jako zajímavý způsob, jak se udržovat v kondici, ale v józe jsou také důležité soustavy cviků, kdy je pořadí pozic neměnné a dané. To je těžké si zapamatovat a hlavně si málokdy uvědomíte, na jaký sval se máte v jaké pozici zaměřit. Od toho tu jsou na YouTube videa, která Vás provedou celým tímto uměním během několika dnů.
  cvičení v přírodě
  Co k takovému cvičení jógy potřebuji?
  Vlastně skoro nic. Notebook, telefon či jiné zařízení, které má přístup k internetu, pohodlné oblečení na cvičení (někdo jógu cvičí i bez oblečení, je to přirozenější), podložku na cvičení (pro začátek postačí i tenká deka nebo koberec) a hlavně chuť ke cvičení. Jóga nemá smysl, pokud jedinec cvičí z donucení, jde u toho hlavně o psychické rozpoložení.
  Jak mám začít cvičit?
  Přesvědčte se, že Vás v následující půlhodině až hodině nebude nic rušit. Vypněte si telefon, řekněte spolubydlícím, ať Vás neruší. Důležité je ticho a klid, abyste se mohli soustředit jen na sebe a na své myšlenky. Někdo jógu začíná krátkou meditací, kdy nad ničím nepřemýšlí, jen nechá své myšlenky plynout ven, ale to je jen na Vás; dělejte jen to, co je Vám příjemné. Zapněte si YouTube a najděte si video s tématikou „jóga pro začátečníky“. Existují i videa v češtině, ale větší výběr budete mít v angličtině.
  Jak zjistím, že dělám vše dobře?
  To se tak přesně nedá určit, ale dle mého názoru je jóga úspěšná, pokud Vám nějak pomohla – jak po fyzické, tak psychické stránce. Pokud cítíte, že od Vás odešel stres, že Vás přestávají bolet záda, tak jste jógu cvičili dobře.
  pozice jógy
  Jak fungují tato videa?
  Většinou jsou tato videa na takovém principu, kdy jeden člověk (většinou to je žena) Vás provádí celým cvičením, dává Vám rady a přesně popisuje dané cviky. Důležité je, aby tento člověk působil pozitivně, protože pak tuto náladu převádí i na Vás. „Nestyďte se i uvolnit, rozpohybovat se, aby z Vás odešlo všechno to napětí.“ I takové rady očekávejte od učitelů jógy. Určitě Vám takoví lidé zlepší náladu, jsou pozitivní a přátelští.