Podložka pod bazén jako nezbytná součást základního příslušenství

  Každý majitel bazénu musí pamatovat na podpůrné prostředky, které jsou nezbytné pro jeho bezpečný a komfortní provoz.

  podložka

  Geotextilní podložky – slouží k ochraně skeletu nádrže před rozvojem plísní a mechanickým poškozením. Používají se převážně u venkovních nadzemních nádrží, které jsou na zimu demontovány a kompletně zazimovány, ale slouží i pro instalace zapuštěných bazénů, kdy tvoří krycí vrstvu mezi zeminou a plastovým dnem. Pokládají se v ideálním případě na jemný křemičitý písek nebo na zeminu prosetou skrze jemné síto. Jsou také účinné vůči růstu travin. Obvyklá gramáž je cca 300 gramů na čtvereční metr a dodávají se v oválném, kruhovém, čtvercovém či obdélníkovém tvaru. Podložky pod bazén se čistí se pouze tlakem vody z hadice v rozloženém stavu na trávníku a nedoporučuje se je prát v pračce kvůli možnému poškození fólie.

  Krycí plachty – vyrábí se v několika základních provedeních. Některé slouží pouze jako ochrana před spadem nečistot do vody, jiné brání tepelným ztrátám a odpařování vody a zároveň slouží jako solární prvek pro její ohřev, a pak známe speciální pevné pogumované tkaniny zabezpečující pád osob a domácích zvířat do bazénu.

  podložka pod bazén

  Hadice– existují dva základní druhy. Jsou to buď hadice tlakové bez výztuže, nebo s výztuží o průměrech 3,8 a 5 cm anebo propojky mezi jednotlivými komponenty filtrace, čerpadla, bazénových vysavačů, solárního ohřevu vody atd. Většinou se jedná o polyetylen odolný proti působení slunečních paprsků, nejčastěji v barvě modré, černé nebo bílé.

  Schůdky– pro zapuštěné nádrže mají tvar přizpůsobený pro instalaci na pevnou podložku při okraji bazénu a vnitřní část se opírá o jeho stěnu. U nadzemních se jedná o klasický tvar roztažených malířských štaflí, kdy jedna část je ponořena ve vodě a druhá umožňuje přístup zvenčí. Oba typy mívají polohovatelné protiskluzné schůdky.