CZ tat

Příliš striktní výchovou můžete ze svého potomka vychovat lháře

Jací jste rodiče? Označili byste se za volnomyšlenkáře, nebo máte rádi řád a fakt, když vás všichni poslouchají a všechno je podle vašeho gusta?
Pokud je to ten druhý případ, vy a děti se moc neshodujete. Děti totiž vytvoří uragán všude, kam se dostanou.

To má za následek nepochopení mezi rodiči a dětmi – zatímco děti vyžadují pohyb a dobrodružství, jejich rodiče preferují, aby děti zůstaly v klidu a učily se.
Avšak jak to zkombinovat?
Kdy byste na děti měli zatlačit a kdy byste naopak měli uznat, že i dítě potřebuje trochu víc prostoru, než jenom ohrádku a perfektní pravidla?

Kam směřujete výchovu?

Všeobecně platí, že rodiče chtějí pro své děti to nejlepší. Chtěli by, aby měly vysokou školu, aby si našly partnera, měly děti, udělal y své rodiče pyšné. Ale co když to rodiče se svou snahou „chtít pro děti to nejlepší“ přehánějí?

Co když myšlením na „jejich budoucnost“ kazí jejich přítomnost?
Každé dítě si zaslouží být dítětem.

Jak často necháváte své potomky:
Sledovat televizi
Hrát hry na počítači/tabletu/smartphonu
Jak často necháváte děti hrát si venku
Jak často děti nutíte chodit do nejrůznějších kroužků
Jak moc děti nutíte se učit?
Jaké sankce používáte?
Jak často dítě sankcionujete?

Důležité je, že čím víc děti nutíte se učit v čím nižším věku, tím víc budou učení nenávidět. Pokud dítě něco nebaví v nízkém věku, nikdy to nebude dělat s láskou, ať už ho do toho budete nutit jakkoliv. To jsou základní pravidla psychologie.

Striktní rodič – zdatný lhář


Pokud jste příliš přísní na svého potomka, znamená to, že vaše dítě se musí bránit. Přirozený vzdor značí psychické zdraví vašeho dítěte. Pokud mu vzdor není dovolen, nemá jinou možnost než se naučit psychopaticky dobře lhát. Pokud dítě udělá něco, co má zakázané, nepříjemná atmosféra v domě mu zabrání říct pravdu, pokud ví, že ho čeká krutý trest.

3/5 - (2 votes)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup