Proč je nezbytné mít sídlo firmy

  Každý podnik musí splňovat mnoho zákonem daných povinností. Některé jsou snáze pochopitelné než jiné, avšak předepsané formality musí být dodrženy všechny. Jednou z nich je nutnost mít zaregistrované vlastní sídlo firmy Companies and offices.

  Jedná se obvykle o kancelářské prostory, ve kterých najdeme vedení firmy a ve které se také obvykle pořádají schůze například akcionářů či širšího vedení. Měly by být dostatečně reprezentativní, aby ukazovaly onu firmu v co nejlepším světle.

  Jistě, můžeme se ptát, proč je tato povinnost dána zákonem. Koneckonců, proč by mělo záležet na tom, zda má podnik své sídlo někde zaregistrováno? Pravdou ovšem je, že na tom záleží mnohem více, než by se mohlo zdát.

  sídlo firmy je možné mít i doma

  Nesmíme totiž zapomenout na fakt, že i úřady musí mít oficiální adresu, kam mohou posílat potřebnou korespondenci. I v dnešní době se totiž některé dokumenty musí ze zákona posílat v papírové podobě. Proto je potřebné, aby existovala oficiální adresa, kam může být posílána.

  Samozřejmě, může se jednat i o domácí adresu jednoho z majitelů firmy, avšak to se většinou příliš nedoporučuje. Především proto, že pokud mají skutečně sloužit svému účelu, měly by tyto prostory také podle toho vypadat.

  jednání dnes probíhají i přes internet

  Asi nejběžnějším řešením je proto koupě či pronájem prostor v některé z mnoha kancelářských budov, které se v posledních letech vystavěly. V nich lze přijímat poštu a také pořádat schůze. Navíc i vypadají seriózně, takže na návštěvníky udělají dobrý první dojem. A to je základ úspěšného jednání.

  Pokud nemáme možnost sehnat pronájem či koupi vhodných kanceláří, je zde pak ještě možnost využít takzvané virtuální sídlo. To patří k jistému druhu pronájmu, který je levnější, avšak místnosti využíváte skutečně pouze pro schůzky či jednání.

  Ať už však využijeme kteroukoliv z výše uvedených možností, vždy musíme danou adresu zaregistrovat na příslušném úřadě. Tak splníme všechny potřebné formality a budeme mít jistotu, že jsme zákonu učinili zadost.