Prohlídka Prahy s u ubytováním standard v pražské ubytovně

  Ubytování v Praze pro turisty, kteří by si rádi prohlédli pamětihodnosti a přírodní krásy jednoho z nejkrásnějších měst světa, se šplhá do nejvyšších cenových kategorií. Za běžný standard v soukromém penzionu zaplatíte přibližně v průměru za jeden nocleh 600 korun, v hostelu se sníženým komfortem vydáte zhruba polovinu a ceny hotelových pokojů a apartmánů jsou několikanásobně vyšší.
  Praha je v tomto směru srovnatelná s některými turisticky atraktivními horskými středisky, kde se ceny v sezoně rovněž pohybují v podobných relacích. Přitom do našeho hlavního města proudí každý týden stovky nadšenců, převážně mladšího věku, které láká obrovské množství zajímavých míst. Zážitková dovolená je dnes navíc v kurzu a stoupá zájem o destinace v tuzemsku, kde Praha má své pevné zastoupení.pohled na Pražský hrad z Petřína.jpg

  Proč zbytečně utrácet za drahý nocleh

  Tuto otázku si klade řada návštěvníků a ti se také obrací směrem k levnějšímu řešení ubytování standard v ubytovnách. Podstatné je, aby měli zajištěn nocleh na pohodlných matracích, čisté lůžkoviny, vlastní koupelnu a toaletu, případně kuchyňku. Samozřejmostí je dnes možnost připojení k Internetu přes Wi-Fi.
  Mladí lidé zpravidla cestují ve skupinách, všichni se mezi sebou dobře znají a nevadí jim i vícelůžkové pokoje. V tomto směru jsou spíše výhodou, kdy umožňují lépe sdílet své zážitky z prohlídky města. Někteří lidé mají také zkreslenou představu o současném běžném standardu ubytoven, nejsou to zkrátka „Unimo buňky“, v nichž za socialismu bydleli řemeslníci na stavbách, a tak ušetřit značnou částku za ubytování, neznamená prožít prodloužený víkend nebo týden v Praze v neúnosných podmínkách.Václavské náměstí v Praze.jpg

  Praha – to není jen Karlův most a dominanta Pražského hradu

  A není to ani pouhé přelidněné velkoměsto s tisíci bytovými domy. Kromě významných památek, které si jistě nenechá ujít asi nikdo, si pobyt můžete zpestřit i odpočinkem v parkových zónách. Můžeme namátkou jmenovat zahradu Černínského paláce, rozsáhlý krajinný park Divokou Šárku, barokní zámeček Troja nedaleko zoologické zahrady, botanickou zahradu se skleníkem Fata Morgana, Letenské sady, památný vrch Vítkov, Ladronku, parky Klamovku, Balabenku a Stromovku, Barrandovské skály, Modřanskou rokli a mnoho dalších míst.