Češi našli Aztécký poklad


  Jak se k takovému pokladu vůbec dostali, není zase tak velkou záhadou, ale všechno pěkně popořadě. Aby nedošlo hned úvodem k nějakému nedorozumění, tak ne všechno co se nazývá pokladem, musí být nutně zlato nebo drahé kamení. Tento poklad je totiž v podobě malých tmavých semínek. Jedná se o chia semínka, která velmi výrazně ovlivňují naše zdraví. Jejich pozitivní účinky byly známy již Mayům, Inkům a Aztékům. Právě oni zjistili, že šalvěj hispánská je přínosná pro lidský organismus a je vlastně skvělým zdrojem energie. Dokonce je stavěná na takovou úroveň jako energetické nápoje, jen ve zdravějším vydání.dezert s chia semínky a borůvkami

  Malá semínka dobyla svět

  O chia semínkách slýcháváme čím dál tím víc a pro mnoho lidé se stala nepostradatelnou součástí jejich jídelníčku. Jen citlivější jedinci by měli konzumaci omezit, jelikož by se mohly dostavit problémy s nespavostí a tím pádem s nedostatečným odpočinkem. Pokud se ovšem nepřekročí denní dávka, což je většinou limitováno 1 zarovnanou polévkovou lžící, tak nikdo nemusí mít obavy, že by mu semínka ublížila.
  Proč jsou chia semínka prospěšná pro organismus?

  • Dokáží povzbudit mozek i tělo. Velmi oblíbená je u sportovců.
  • Dodají energii při vyčerpání.
  • Poradí si s vysokým tlakem.
  • Díky tomu, že dokážou snížit i hladinu cukru v krvi, tak moc se nedoporučuje konzumace lidem s cukrovkou.
  • Nemají skoro žádné kalorie.
  • Jsou bohatá na veškeré důležité živiny.
  • Obsahují velké množství vlákniny, antioxidantů, bílkovin a naopak mají nízký obsah sacharidů a nasycených tuků.
  • Dále jsou bohatá na omega-3 mastné kyseliny. Právě stejný tuk je obsažený například v avokádu nebo lososu.

  chia semínka
  Zakoupit se dají prakticky kdekoliv, ale pokud někdo chce mít jistotu jejich kvality, tak by mohl zakoupit Chia semínka 1kg od Energie života kdy se řadí mezi nejlepší produkt. Navíc jsou skvělými pomocníky v hubnutí, proto se s oblibou přidávají do dezertů, ale i moučníků.