Zálohování Blu-Ray disků

  Ne, nemusíte se bát, že se dopouštíte něčeho nekalého, za co by vás OSA nejraději odsoudila k smrti, protože má stále málo. Již když si kupujte DVD, ano prázdné DVD, tak jí platíte za možnou zálohu svého filmu, koncertu, či čehokoli, o čem se OSA domnívá, že jí patří. To, že si na disk chcete uložit třeba jen osobní věci nikoho nezajímá. Ale to není jádrem článku.

  Tím chci jen zdůraznit, že tento článek nenavádí k jakékoli podloudné činnosti, ani ke krádeží děl zapůjčených v půjčovnách, pokud tedy ještě nějaké vůbec kde existují.
  kompaktní disky

  Prostě, disk je vaším majetkem a vy si jej chcete pojistit. Nebo jej potřebujete přehrát v jiném domácím přístroji, který umí jen DVD a blu-ray nezvládá. Prosto si jej můžete převést.

  Říkáte si, že to bude pěkně složitá záležitost, když má BR tolik větší obsah, tolik giga a nacpat to na DVD bude problém. Nebude. Ne tak vzdálené jsou dřevní doby, kdy se zálohovala DVD na CD a také to šlo. Snížení objemu dat bylo poměrově podobné. A ještě dále z historie si jistě pamatují skalní příznivci, kdy se „kopírovalo“ na VHS kazety.

  Nuže, tyto doby jsou již za námi a brzy také bude za námi DVD jako nosič. Možná to bude trvat déle, tedy hlavně vlivem ceny, protože je DVD stále levnější než třeba 4 gigové USB úložiště, ale přijde čas, kdy prostě budou DVD zastaralé.
  dvd přehrávač

  Nyní konečně k samotnému jádru pudla. Předpokládám, že máte počítač schopný BR jak přehrát, tak uložit na váš disk. To je totiž základ. Pak již jen stačí film zkopírovat do vašeho PC, znovu pozor na dostatek místa na něm, a jakýmkoli programem je pak „stlačit“ na potřebný počet giga.

  Takových programů je spousta, většina je dokonce i v českém jazyce, některé pak umí i film přímo a ihned vypálit, takže stačí jen vyměnit „placky“. Pohledejte sami na internetu a jistě najdete vyhovující software i zdarma.