Chystáte se na pořízení domácího zahradního bazénu? V tom případě se jistě začínáte zajímat o příslušenství a díváte se, co všechno je potřeba před samotným postavením a napuštěním. Jaké příslušenství je potřeba? Co je výhodné a co vám pomůže zkvalitnit koupání?

  mokré dítě

  Geotextilie je název, kterým se označuje podložka pod bazén. Je vyrobena z kvalitního a specifického materiálu. Dává se mezi dno a půdu. Zabraňuje nežádoucímu protržení, chrání dno, prodlužuje životnost a co je nejlepší, stačí ji tam dát jednou a ani o ní za celou sezónu nebudete vědět. Svou práci vykoná spolehlivě a kvalitně.

  Před samotným postavením, ustavením a napuštěním musíte vybrat na zahradě příslušné místo, kde bude stát. Jakmile máte vybrané místo, je potřeba jej trochu vykopat, pokud tedy nehloubíte velkou díru. Je nezbytné odstranit všechny drny, tvrdou zeminu, kameny, ale také sklo nebo jiné ostré předměty, které by se v povrchu mohly nacházet. Na takto upravený povrch nasypete jemně prosetý písek. Písek bude vytvářet měkoučkou vrstvu. Následně se dává geotextilie. Ta nejenom že chrání dno před protržením, ale také prodlužuje životnost a celý cyklus bazénu. Díky tomu zůstane folie, která by jinak ležela přímo na zemině, jako nová i po několikátém použití.
  květ na břehu

  Prodloužíte životnost a zabráníte nežádoucímu protržení

  Geotextilie má za úkol prodlužovat živnost samotné folie. Ta by jinak ležela přímo na zemi, což není žádoucí, protože by byla náchylnější na poškození a protření, nemluvě o tom, že by na ni působily mikroby, škůdci a prorůstající tráva. To všechno samozřejmě poškozuje folii, proto je zde textilie, vyrobená ze speciálního materiálu, která brání před těmito nežádoucími vlivy a díky tomu zachraňuje folii.

  1) Folie není v přímém kontaktu s terénem a díky tomu vám vydrží o mnoho déle.

  2) Je vyrobena z kvalitní netkané folie.

  3) Vysoce odolná a pevná.

  4) Brání prorůstání vegetace.

  5) Odolná proti mechanickému zatížení i namáhání.