Kabelka psaníčko je oknem do ženského nitra

  Muži mají v tomto ohledu nesmírnou výhodu. Aby mohli vyrazit do společnosti, nebo alespoň do terénu, stačí jim skutečně jen pár drobností, které zastrčí do kapes u kalhot, u košile nebo bundy, a často se stává, že nepotřebují vůbec žádné zavazadlo. A pokud ano, tak velmi skromných rozměrů a obvykle přes rameno jako batůžek, případně jako ledvinku u pasu.

  psaničko

  Žena a dívky jsou v tomto ohledu někde úplně jinde, dalo by se říci, snad dokonce na jiné planetě. Podle obsahu jejich kabelky lze prý dokonce vypozorovat ty nejhlubší tužby, přání a životní styl, jaký vede jejich něžná a křehká duše. Zabývá se tím i určité odvětví psychologického výzkumu.

  Chaos nebo pořádek

  Vést život lze mnoha způsoby, a právě psychologové rádi při své práci formulují závěry svých diagnóz a terapií na základě drobností, jež nám, laikům, nepřipadají nijak důležité. Právě z nich se vyčte informací nejvíc, a je to rozhodně přesnější způsob než věštba z kávové sedliny.

  Minimalistický vkus a založení – rozložení, množství a druh předmětů v kabelkách lze rozdělit do tří základních vzorů. Prvním, spíše extrémním, je minimalismus. V kabelce psaníčko nebo v té s většími rozměry jsou přesně v přihrádkách vyskládány klíče, mobil, peněženka, ID karta do zaměstnání, kalendář nebo záznamník s propiskou, průkazka na vlak či MHD a pouze jedno balení papírových kapesníků. Většinou schází zrcátko, řasenka a rtěnka, které jsou pro tyto ženy spíše nepotřebné. Zkrátka strohý pořádek v životě i uvnitř kabelky.

  červené psaníčko

  Chaos – na opačném konci spektra se nachází chaotická osobnost, která se tak projevuje v mnoha životních situacích, a zároveň se to rozpozná i podle obsahu kabelky. Nepřehledně poházené drobnosti nejrůznějšího charakteru, mezi nimi i nepotřebné sáčky, gumičky, možná by se tu našel i kousek tvrdé housky se salámem nebo houbička na mytí nádobí.

  Zlatý střed – takových žen je nejvíce a uvnitř příručního zavazadla byste objevili něco mezi těmito dvěma extrémy. Přehrabovat se v cizích kabelkách je ovšem jak nevhodné a netaktní, tak i protizákonné, ale vězte, že by se z nich dalo číst lépe než v samotné knize ženské duše.