Jak efektivně pracovat s izolepou s potiskem

  Ve světě dnes existuje tolik technických vymožeností, že kdybychom vytvořili jejich celkový součet, budeme se pohybovat v řádu milionů až miliard. Lidé jsou neobyčejně vynalézaví a dokážou si usnadnit život právě v okamžiku, kdy promluví jejich vlastní zkušenost. Právě ta je tím hnacím motorem poznání, že život nemusí být jen o dřině a nadměrné námaze, a že jej lze prožít i zábavnou tvořivou formou.
  Vynálezci jsou většinou považováni za podivíny, a mnozí z nás dokonce nedokážou ocenit ani jejich úsilí, které všem ostatním lidským bytostem vytváří prostor pro smysluplnější život. Jedním z úžasných pomocníků z dílen pokrokových vývojářů je i ruční odvíječ lepicí pásky.
  odvíječ pásky

  Ručně nebo s odvíječem

  Určitě to dobře znáte – chystáte se zabalit balíček, přelepit kartonovou krabici, zalepit nějakou drobnost, máte při ruce lepicí pásku a nůžky, ale očekávaný výsledek rozhodně nenaplní vaše očekávání. Tenká lepicí fólie se vám přilepí na odvíjecí kotouč tak, že budete deset minut hledat její konec, mezitím se vám krabice rozpadne, a pokud se vám podaří ten konec pásky najít, po jeho částečném odvinutí se z boku oddělí část pásky a namísto rovného souvislého pruhu tu máte dva nejapné roztřepené tenké cáry.
  plochý štětec a maskovací pásky
  Budete pak považovat výrobce izolep s potiskem nebo bez potisku za podvodníky, kteří distribuují do obchodní sítě nekvalitní zmetky. Řešení je přitom tak snadné, chce to jen ty správné pomůcky. Není to ani kuchyňský nůž, ani ostré nůžky nebo žiletka, ale ruční odvíječ.
  Páskový kotouč jednoduše nasadíte na buben, konec pásky odvinete směrem za řezací ostří a pak už jen držíte plastovou rukojeť pohodlně jednou rukou a z bubnu se páska odvíjí požadovaným směrem. Její konec vždy jednoduše oddělíte na konci zubaté hrany, a to vše pouze tou jednou rukou. Tedy žádné zbytečné pohyby, žádné speciální nářadí – řezačky, oddělovače, nožíky apod. Jednoduše a efektivně.