Jak se poprat s pubertou našich potomků

  Pravda, vaše dcera či váš syn už nejsou nesamostatné jednotky, které bez maminky nebo tatínka nedají ani ránu. Formují se nejenom jejich osobností, ale vyvstávají napovrch také jejich charakterové rysy, skutečné vlastnosti a formují se jejich názory. Je velice jednoduché způsobit špatným vedením či špatným vlivem dítěti trauma, které si ponese celý život. Jak si zachovat rozum a jak nastavit dítěti hranice? Máme pro vás radu nebo dvě, jak si z domova neudělat cirkus poskakujících emocí jak vašich, tak vašeho pubertálního potomka.
  závislý puberťák
  Mobily na noc vypnout
  Pravda je taková, že tohle neplatí jenom pro děti. Dokonce ani vy byste si neměli nechávat mobil u hlavy nebo do ranních hodin surfovat po internetu. Avšak u vašich dětí byste na tomto měli trvat. Pokoj, ve kterém vaši potomci spí, by neměl obsahovat žádnou zapojenou elektroniku. Mobil by dítě sváděl, aby si na něm hrálo dlouhé hodiny, a poté by mu chyběly potřebné hodiny spánku.

  Bezpečné surfování po internetu
  Nejedná se pouze o ochranu proti pornografii, ale také jiné nevhodné stránky, na které by vaše dítě mohlo narazit, třeba jenom omylem. Jakýkoli závadný obsah by měl být filtrován na mobilu vašeho dítěte, ale i na domácím počítači nebo na laptopu.

  Peníze nejsou samozřejmost
  Rozhodně byste svému dítěti měli dávat kapesné. Naučíte jej, jak pracovat s penězi a jak si jich vážit. Eventuálně vysvětlujte dítěti, jak na tom finančně jste – ať už jste nad průměrem nebo pod ním – dítě by mělo vědět, co je to standard a co nadstandard. Mělo by vědět, že musí něco dělat, nějak pracovat, nějak se činit, aby si mohlo dovolit koupit to, co chce.
  divoká puberťačka
  Nemusíte trvat na perfektním pořádku
  Víte, jací jsou puberťáci. Zahrabou se do své nory, a pokud nemusí, nevylézají. Musíte také počítat s tím, že nepořádek v jejich pokojích jednoduše neuklidíte. A i když je k tomu donutíte, zítra tam bude stejný nepořádek, jako byl dvě minuty před úklidem.


  Jak bude reklama vypadat?
  -
  Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
  Zobrazit formulář pro nákup