Jak správně vychovávat potomka, aby se necítilo kontrolované, ale také aby nezvlčelo?

  Pokud dodržíte tyto základní pokyny, s největší pravděpodobností se vám podaří vychovat úspěšného a vyrovnaného potomka.

  · Jídlo jenom za vašeho dozoru
  Pokud na svého potomka nevidíte, neměl by nic jíst. Proč? Znáte přece děti – jakmile je necháte jíst samotné, hned je víc jídla na jejich oblečení případně na koberci, nábytku, přinejhorším na stěnách nebo na podlaze. Nikdy nedávejte vašemu dítěti do ruky nic, s čím by mohlo skutečně nadělat velký nepořádek – ať už je to polévka nebo barevná omáčka.
  novorozeně v hnízdečku
  · Vždy dítě oblečte do toho, co dostalo od babiček či tetiček
  Dokonce když babičku nebo tetičku nemáte ráda, nebo když dítěti zrovna tenhle svetr nepadne či má nějakou kýčovitou a nehezkou výšivku nebo klišé obrázek, vždycky do toho dítě oblečte a předstírejte, jak dítěti sluší. Ušetříte si spoustu brblání ze strany dárce o tom, jak složité bylo zrovna tento odstín sehnat a zrovna tuhle nášivku měli jenom v jednom obchodě ve vedlejším městě a podobně. Zatněte zuby. Vašemu dítěti je to do puberty úplně jedno, do čeho je oblečete.

  · Ticho je podezřelé
  Pakliže je v dětském pokojíčku ihned po večerce klid, něco je špatně. Pokud to tedy není dítě mladší šesti let. Pokud má navíc mladší dítě i sourozence, je na čase se jít podívat, co tam ti raubíři provádějí.
  zábava s bublinami
  · Samota je důležitá
  Pokud se nechcete připravit o rozum, je rozumné alespoň jednou za týden opustit váš bt či dům. Nechte děti na povel jejich otci, babičce, nebo třeba chůvě. Je důležité, abyste přišla na jiné myšlenky.

  · Diplomacie se vyplácí
  Dítě nesmí pojmout podezření, že po něm něco chcete. Například něco udělejte ve chvíli, kdy se na vás nedívají, nebo je zabavte, a udělejte, co potřebujete, nebo si najděte způsob, jakým dítě mírně přelstít, aby udělalo, co potřebujete.