Když učíme svoje potomky poznávat hodnotu peněz

  Je to nelehký úkol všech rodičů. Vždyť my sami máme téměř neustále nějaký problém s penězi. Naše společnost vlastně žije v blahobytu a všeho je dostatek. Je to náročné i pro dospělé. A jak usměrnit svoje děti, kterým je přirozené chtít všechno? Už Vás nebaví být jakýmsi kouzelným oslíčkem, z kterého budou padat peníze, jak si jen mládí a nenasytnost Vašich potomků představuje?

  Peníze nerostou na stromě
  Vzpomeňte si na ten pocit, když jste si nějakou dlouho toužebně očekávanou věc poprvé zakoupili za svoje vlastnoručně vydělané peníze. Mohli to být peníze z Vaší první brigády nebo prvního zaměstnání nebo pouze odměna od Vašich rodičů. Na tom příliš nezáleží, jde o to, že jste si hned lépe uměli představit, za jaké úsilí jste si danou věc pořídili. Jak dlouho jste museli pracovat, abyste měli na lístek do kina nebo nové tričko.

  Pokud prostě nenaučíte svoje děti, že peníze nerostou na stromě a pořídíte jim okamžitě všechno, co si budou přát, budete mít doma pouze rozmazleného syna či dceru, kteří budou jen brát, sami Vám s ničím nepomůžou a hodnotu peněz nikdy nepoznají.

  Spoření do kasičky
  Všichni lidé by se už odmalička měli učit, jak hospodařit s penězi. Každý máme určité množství peněz, s kterými musíme vyjít. A tak určit přesná pravidla pro zacházení s penězi by mělo patřit k zásadám, které se budou v rodině důsledně dodržovat. Vám přece také nikdo nic nedá, když máte prázdné konto. Ve světě půjček je třeba nedovolit dítěti, aby si od Vás půjčilo a peníze nevrátilo, ale naopak dbát na navrácení i té nejmenší sumy.

  Kapesnéu větších dětí musí mít přesná pravidla, na co je určeno. A pokud chce Váš dospívající mít něco navíc, musí si z kapesného ušetřit nebo jít na brigádu a podílet se na také na pořízení věci, které si potom bude mnohem více vážit.


  Jak bude reklama vypadat?
  -
  Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
  Zobrazit formulář pro nákup