Ten umí to a ten zas tohle

  Pokud jste nadaní v matematice, vaší silnou stránkou je pravděpodobně logické myšlení. Umíte naslouchat a rádi pomáháte druhým? Pak je vaší silnou stránkou empatie.

  Silná stránka
  Vlastnost, která napomáhá úspěšnému fungování ve škole, v profesní oblasti či v mezilidských vztazích, nazýváme silnou stránkou. Je také nápomocná při efektivním zvládání stresu, při řešení náročných životních situací a dosahování vytyčených cílů. Pokud své silné stránky náležitě využíváme, mohou přispět k naší životní spokojenosti.

  Co je na silných stránkách skvělé, je to, že je využíváme zcela přirozeně. Jsou nám vlastní a nemusíme se je učit. Na jejich základech můžeme budovat kariéru a úspěch. Silné stránky nám pomáhají být odolní, plni energie, spokojenosti a štěstí.

  Už jste se někdy zamysleli nad tím, proč se vám ve škole v určitých předmětech dařilo, a některé vám nešly? Proč vám v dějepise stačilo pouze poslouchat výklad učitele, a při zkoušení jste excelovali a tu hroznou matematiku jste museli procvičovat každý den a stále jste příkladům nemohli přijít na kloub? Opět za to mohou vaše silné a slabé stránky.

  S postupem času jste dospěli k tomu, že víte, v jakých oblastech se vám daří, jste úspěšní, a kde máte naopak jisté rezervy. Tak proč toho nevyužít? A pokud si stále nejste jisti, co by vás bavilo, či uvažujete o změně zaměstnání, můžete si udělat test silných stránek. Najdete jej na webu, či se můžete obrátit na kariérní kouče, poradce, či psychology.

  Přemýšlíte o koníčku, který by byl vhodný pro vaše dítě? I pro takové situace slouží test silných stránek. Test vám umožní poznat přednosti vašeho dítěte. Na základě silných stránek pak jen stačí zvolit vhodné zaměření. Už se nebudete muset trápit tím, že Aničce vůbec nejde angličtina a Frantík nemá rád fyziku. Zjištění silných stránek je užitečné i pro odrostlé děti. Součástí testových výstupů je návrh vhodných povolání, ve kterých by vaše dítě mohlo být spokojené a úspěšné.

  Pro všechny věkové kategorie může být test odrazovým můstkem pro další osobnostní a profesní rozvoj.