Samozřejmě, jsou lidé, kteří je nemají z jiných důvodů, například finančních. Ale to již není naše starost. My se podíváme na našekoberce, po kterých denně chodíme. A nejen chodíme. Hrají si na něm děti, polehávají psi a někdy i tatínkové. Při hraní s nimi, pochopitelně, ne když se vrátí z flámu. I když…
  Koberců je tolik druhů, že se to ani nedá popsat. Nejslavnější z nich je jistě ten z povídky pana Čapka, kterou všichni znáte. Zde byl pro tento kus jeden pán schopen naprosto čehokoli, dokonce i krádeže. A to byl, prosím, předtím slušný člověk.
  Srolovaný koberec
  Jsou i koberce obyčejné, ve střední třídě, a i ty nejlacinější „šunty“ čert ví odkud. Některé jsou po babičce, některé mají dlouhý vlas, některé krásný vzor a jiné jsou bez vlasu i bez vzoru.
  Věkem, tedy jejich stářímjsou čím dále zanesenější a barvy pomalu mizí. Můžete mít sice dobrý vysavač, ale jistě není hloubkový a neumí koberec vysát za mokra. Páni a dámy, ne že nyní poběžíte k umyvadlu, vezmete kbelík vody a na koberec jej čvachnete, abyste se přesvědčili, jak to vlastně je. Na to jsou speciální vysavače a za mokra je vlastně spíše řečnický obrat. Voda koberci škodí, a když už se používá, tak jen pěna z prostředku, který je k tomu určen.
  Výběr menších koberců
  Ostatně, nač se tím nějak složitě zaobírat, když na to máme odborníky například zde https://www.wismont-cisteni.cz/galerie-cisteni-kobercu/. Ti nám vše vysvětlí, ukáží a tu práci s čištěním koberců také za nás udělají.
  Pochopitelně všichni vědí, že byste to zvládli vlastní silou. O tom není vůbec pochyb. Ale ten čas a a námaha. Zvláště máte-li na koberci ještě kusy nábytku. No jéje.
  Takto máte vystaráno hned, perfektně a bez dřiny s nábytkem. Mezitím lze udělat jinou práci. Nepočítaje v to, že při „šoupání“ nábytku se může stát cokoli a nějaké to rozbité sklo je to nejmenší zlo. Stávají se i horší věci. Prostě, profíci jsou profíci a proti nim nemáte naději.