Muži fotí sami sebe častěji než ženy

  Selfies – fotky, jež jsou foceny námi samotnými, a jsme na nich právě my sami. Buďto úplně sami a fotíme nějakou část svého těla, ženy nejčastěji obličej, muži nejčastěji své hrudníky a břicha. A jaké pózy na fotkách dominují?

  – Úsměv
  – Drsná póza
  – Ukazování svalů
  – Údiv
  – Škleb
  kamarádky fotí selfie
  Podle britského výzkumu časopisu Cosmopolitan se muži fotí častěji než ženy. A jaký je důvod? Až sedmdesát procent mužů uvedlo, že je to proto, že chtějí předvést před svou současnou partnerkou, nebo chtějí přimět k žárlivosti partnerku, kterou měli v minulosti.

  Narcismus i psychopatie
  Příliš velká láska k selfies může značit i něco jiného než jenom touhu vyvolat zájem a nechat si napsat pár komplimentů. Pokud jsou fotografie velmi časté a tato záliba je dlouhodobá, může to znamenat, že má daný člověk sklon k narcismu nebo dokonce psychopatii.
  muž si dělá selfie

  Sto za rok

  Podle britského výzkumu se každý Brit za jediný rok vyfotí stokrát a fotografii pověsí na internet. Avšak počet těchto fotek kolísá a je velice nepravidelný a nerovnoměrný. Proč? Protože zatímco ženy jich v průměru vystaví očím internetu pouze padesát, muži si jich udělají klidně i sto dvacet. Nejčastěji se na internetu svými fotkami chlubí muži ve věku od osmnácti do třiceti let.

  Proč muži fotí selfies?
  Více než pětasedmdesát procent to dělá proto, aby přimělo některou z žen ze své minulosti či přítomnosti k žárlivosti. Pouze deset procent to dělá proto, aby zaujali novou partnerku.

  Proč je fotí ženy?
  Čtyřicet procent zveřejňuje své fotografie sama sebe s přáteli z různých akcí nebo návštěv. Dvacet šest procent si zaznamenává, co prožilo, hlavně tedy pro sebe. Ten zbytek má stejné důvody jako muži: zaujmout nového partnera, to je okolo patnácti procent, případně zavdat důvod k žárlivosti bývalému nebo současnému partnerovi, k tomu se přiznalo deset procent žen.