Muži fotí sami sebe častěji než ženy

Selfies – fotky, jež jsou foceny námi samotnými, a jsme na nich právě my sami. Buďto úplně sami a fotíme nějakou část svého těla, ženy nejčastěji obličej, muži nejčastěji své hrudníky a břicha. A jaké pózy na fotkách dominují?
selfie tyč
–          Úsměv
–          Drsná póza
–          Ukazování svalů
–          Údiv
–          Škleb

Podle britského výzkumu časopisu Cosmopolitan se muži fotí častěji než ženy. A jaký je důvod? Až sedmdesát procent mužů uvedlo, že je to proto, že chtějí předvést před svou současnou partnerkou, nebo chtějí přimět k žárlivosti partnerku, kterou měli v minulosti.
focení selfie
–          Narcismus i psychopatie
Příliš velká láska k selfies může značit i něco jiného než jenom touhu vyvolat zájem a nechat si napsat pár komplimentů. Pokud jsou fotografie velmi časté a tato záliba je dlouhodobá, může to znamenat, že má daný člověk sklon k narcismu nebo dokonce psychopatii.

Sto za rok

Podle britského výzkumu se každý Brit za jediný rok vyfotí stokrát a fotografii pověsí na internet. Avšak počet těchto fotek kolísá a je velice nepravidelný a nerovnoměrný. Proč? Protože zatímco ženy jich v průměru vystaví očím internetu pouze padesát, muži si jich udělají klidně i sto dvacet. Nejčastěji se na internetu svými fotkami chlubí muži ve věku od osmnácti do třiceti let.

–          Proč muži fotí selfies?
Více než pětasedmdesát procent to dělá proto, aby přimělo některou z žen ze své minulosti či přítomnosti k žárlivosti. Pouze deset procent to dělá proto, aby zaujali novou partnerku.
žena se fotí
–          Proč je fotí ženy?
Čtyřicet procent zveřejňuje své fotografie sama sebe s přáteli z různých akcí nebo návštěv. Dvacet šest procent si zaznamenává, co prožilo, hlavně tedy pro sebe. Ten zbytek má stejné důvody jako muži: zaujmout nového partnera, to je okolo patnácti procent, případně zavdat důvod k žárlivosti bývalému nebo současnému partnerovi, k tomu se přiznalo deset procent žen.