Nejdražší automobil na světě z dílny Rolls Royce

  Když se řekne luxusní vůz, každého z vás mohou napadat různá spojení, např. Ferrari, Lamborghini, anebo vozy Formule 1. Občas se zapomíná ve výčtu luxusních modelů na výrobce vskutku jedinečného, a tím je Rolls Royce. Na světě dnes jezdí spousta výjimečných kousků pocházejících z této tradiční britské automobilky, ovšem teprve nedávno se představil na veřejnosti typ Bespoke Sweptail, prezentovaný jako nejdražší vůz světa.

  rolls royce kabriolet

  Zvenčí nevypadá na první pohled příliš výjimečně. Není ani pozlacený, ani potažený platinou, lak je opatřen barvou v tmavomodrém odstínu, poměrně běžném. Karosérie je standardizována, musí totiž odpovídat bezpečnostním předpisům a být v souladu s funkčností ve spojení s aerodynamikou a chováním vozu na běžném asfaltovém povrchu, případně zpevněných cestách.
  rolls-royce wraith

  Bespoke Sweptail

  Tento raritní kousek vznikl v automobilce Rolls Royce na základě přání údajně výjimečného klienta v roce 2013. Jeho cílem bylo vytvořit jedinečný vůz, který nemá v dnešním světě konkurenci. Byl tedy vyráběn pouze jako jeden kus, aby padl dokonale na míru tělesným proporcím žadatele, a zároveň splnil jeho požadavky, i co se týče interiéru. Práce na jeho konstrukci trvaly zhruba 4 roky a lze jej přirovnat spíše k moderní luxusní jachtě. Jeho cena je neuvěřitelných 300 milionů korun. Zajímavé ovšem je, že nejde o investici depozitní ve formě majetku, šlo o model určený ryze pro běžný provoz, s nímž jeho majitel hodlá cestovat.

  Jde o kupé pro dva cestující se zvláštní skleněnou střechou, která byla ve výrobě jedním z nejobtížnějších technologických kroků. Ovšem spíše než exteriér, zaujme vnitřek vozu. Je obložen exotickými dřevinami a v zadní části je namísto sedadel umístěno luxusní osvětlení. Přístrojová deska je rovněž z ebenového dřeva, hodiny jsou opatřeny ručičkami z titanu a nemůže tu chybět ani chladírenské zařízení na šampaňské a dvě číše z křišťálového broušeného skla.


  Jak bude reklama vypadat?
  -
  Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
  Zobrazit formulář pro nákup