Nejlevnější internet v Praze 5 vás propojí se světem

  Víte, že vysokorychlostní internet je dnes běžným standardem zejména ve velkých městech, a že v Praze se nachází jen velmi malý počet objektů, které by nebyly „on-line“? V našem hlavním městě je dostupný bezdrátovým řešením, ale především kabelově po optických linkách, které jsou považovány za nejkvalitnější způsob připojení.

  internet

  Nejlevnější internet https://www.pranet.cz/mapa-pokryti/nejlevnejsi-internet-na-praze-5 lze využívat již za cenu mírně přesahující dvě stovky korun měsíčně a jestliže byste rádi přešli na vyšší rychlosti, za příplatek lze využívat rychlost 250 Megabit za sekundu, což ještě před dvaceti lety bylo něco nepředstavitelného. Přesto je standardní vysokorychlostní připojení ve střední Evropě stále daleko za technologickými možnostmi amerického Národního úřadu pro letectví a kosmonautiku (NASA), kde je běžným standardem rychlost až 90 Gigabit za sekundu.

  Ačkoli je moderní civilizovaný svět takřka téměř propojen virtuálním prostředím, stále jsou mezi námi lidé, kteří nikdy v životě neusedli před klávesnici a nepoužili internet, těch je např. ve Velké Británii dokonce téměř deset milionů.

  Zajímavosti z online světa

  E-maily – těch je v současné době odesíláno přes 4 miliony každou vteřinu. Přitom téměř tři čtvrtiny z nich jsou samé nevyžádané maily (spamy a reklama).
  Domény – jména domén lákají uživatele k neustálým obměnám, denně je jich ve světě zaregistrováno přibližně sto tisíc!

  počítače

  Čína je nejlidnatější zemí světa, o tom snad nikdo nepochybuje. Je však zároveň velmi kontroverzní oblastí, kde vládne socialistický režim na principu cukru a biče a zároveň určitého teroru. Na druhou stranu tam lidé více drží při sobě a pomáhají si v nesnázích, zvláště v rámci rodinného soužití. Pro osoby závislé na používání internetu jsou tu zřízeny speciální léčebné táborové pobyty a zajímavostí je, že se tu převážně využívají smartphony a téměř vůbec stolní počítače a notebooky.
  Indie – kdo by se domníval, že v Indii potká samé žebráky na ulicích, co strádají hladem, je na omylu, v této zemi dokonce využívá připojení k internetu více lidí než v celých Spojených státech Amerických.