Jak se chovat při hromadné dopravní nehodě

  Je to velmi nepříjemný zážitek pokud se dostanete do hromadné dopravní nehody. Nejvíce jich je v zimním období. Aby se dal tento zážitek přejít, co neprecizněji je důležité pamatovat na pár rad, aby dopad této události byl co nejmenší. Samozřejmě klíčové je dopravním nehodám předcházet a předvídat situaci na cestách. Je důležité si pamatovat, že při sněhu a náledí se brzdná dráha významně zvětšuje. Může se jednat při rychlosti 130km/h až na 470 metrů. Pokud se už stanete účastníky této hromadné dopravy anebo pouze se blížíte k ní je důležité na toto nebezpečí upozornit i řidiče jedoucí za Vámi. Tedy při zpomalování zapnout výstražné světla. Při dojíždění kolony myslete taky na to, že musíte stát tak, aby záchranná služba mohla kolem Vás projet a nebránili jste tak záchraně lidských životů zatarasením průjezdu. Pokud je, v daném místě situace bezpečná, měli by řidiči z aut vystoupit a rychle se přesunout na bezpečné místo. Po silnici se ovšem musí pohybovat velmi opatrně.

  lehká nehoda

  Couvání je na dálnici zakázáno

  Každý řidič ví, že je na dálnici výslovně zakázáno couvání. Nicméně existuje jedna možnost, kdy je to povoleno. A to právě při hromadné dopravě a to na rozkaz a pokynů policie nebo hasičů ve stejnokroji. Ty jsou řidiči povinní poslechnout, aby se co nejdříve podařilo cestu uvolnit.

  Správné vyplnění záznamu o dopravní nehodě

  Záznam o dopravní nehodě vždy pište čitelně a důkladně. Pokud řídíte auto, které vlastní jiná osoba, z jehož pojistky se bude škoda hradit, musí být pod tímto záznamem podepsán i on.
  značka nehody

  · Vyplňte přesně datum a čas nehody

  · Uveďte přesně místo nehody-na dálnici údaj z kilometrovníku

  · Udejte, zda při nehodě byl někdo zraněný

  · Svědci jsou velmi důležití, proto uveďte do tohoto záznamu údaje o těchto svědcích. A to hlavně jejich jména, trvalé adresy, telefonní kontakt

  · Podrobně popište i míry poškození auta

  · Do záznamu se udávají i informace o autu-registrační značka