CZ tat

Poruchy komunikace

Poslední dobou se zvyšuje rozvodovost. Pokud pomineme vážné důvody jako například domácí násilí nebo alkoholismus jednoho z partnerů,vyplývá z toho, že nejčastější příčinou rozvodovosti jsou poruchy v komunikaci. Domácí násilí se jinak než rozvodem vyřešit nedá, ale poruchy v komunikaci při troše dobré vůle napravit lze.

Přitom komunikace není a priori jen o mluvení, správně komunikovat znamená také vědět, kdy mluvit a kdy mlčet. Určitě si každý z Vás vzpomene na rčení mluviti stříbro, mlčeti zlato. A v těchto slovech je velký kus pravdy.
hádka v posteli

Pořiďte si do své knihovny

Máte někdy pocit, že muži jsou z jiné planety? Americký psycholog a spisovatel John Gray napsal kultovní knihu Muži sou z Marsu a ženy z Venuše. Marťané a Venušanky se setkali na planetě Zemi. Je zřejmé, že jejich domluva je mizerná a narážejí na nekonečné hradby nedorozumění. Kniha pojednává o specifikách komunikace mužů a žen a o vzájemném dorozumívání, které by mělo vést k oboustrannému porozumění.

Další velmi podnětnou knihu napsal jiný americký autor Gary Chapman. Kniha se jmenujePět jazyků lásky. Chapman je americký protestantský kněz a vztahový poradce. Podle něj konflikty vznikají proto, že každý mluví jiným jazykem lásky. Seznamuje čtenáře s pěti jazyky lásku. Klíčem k úspěchu a vzájemnému porozumění totiž je najít tu řeč lásky, které rozumí partner.

Obě knihy Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše i Pět jazyků lásky jsou dnes považovány za velmi zásadní a každý, kdo naráží na problémy v partnerské komunikaci by si je měl přečíst. Zajisté by se seznámil s velmi zajímavými podněty.
krize vztahu
Je pravda, že světový úspěch obou knih vedl oba autory k tomu, aby psali další pomyslné díly na v podstatě totéž téma, které jen dále rozvíjí a zaměřují se dál na komunikaci v rodinném životě a při výchově dětí, ale v podstatě je to jen další rozvíjení téže myšlenky.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup