Pro lepší přehled o vozovce

  V současnosti již musí mít na českých cestách zapnutá světla každé vozidlo, a to nejen v noci nebo v zimě, ale po celý rok dvacet čtyři hodin denně. Toto opatření má snížit počet nehod, ovšem daří se to tak napůl. Hodně řidičů totiž stále používá nepříliš kvalitní autožárovky, které se sice dají sehnat poměrně levně, ale nízká cena se samozřejmě odráží na jejich kvalitě, která obvykle není příliš valná. A nekvalita v tomto případě není to, co byste měli požadovat. Uspořit nějakou tu korunu můžete na jiných místech. Zde byste rozhodně šetřit příliš neměli, mohlo by se vám to jednou nevyplatit.
  stará alfa romeo

  Značková světla

  Do svého auta byste si měli vybrat pouze žárovky, které jsou obecně považované za vysoce kvalitní. A takové najdete pouze u dobrých prodejců značkových zařízení. Je jedno, jestli se jedná o tradiční kamenné obchody, nebo dáváte raději přednost nakupování přes internet. Vždy se ujistěte, že prodejce nabízí pouze dobré zboží, na které je spolehnutí. Když vám totiž z ničeho nic začnou vynechávat světla v letním poledni, nic hrozného se neděje, ale ve večerních hodinách nebo při hustém sněžení či lijáku to už problém být může. A ne zrovna malý.
  kulaté světlo

  V servisu nebo doma

  Vyměnit žárovku u auta není tak jednoduché jako třeba v koupelně, ale ve většině případů to není žádná hrůza. Musíte však vědět jak na to, ale hodně záleží na typu auta. U některých modelů je totiž nutné před výměnou odmontovat část karoserie, což není práce pro amatéry. V takovém případě se rozhodně obraťte na nejbližší servis, ať výměnu udělají raději oni.
  bok vozu

  Nebudete to zadarmo, ale alespoň si nezničíte při instalaci půlku auta. U většiny vozidel však lze snadno odmontovat přední světlo a žárovku prostě vyměnit. Je vhodné to dělat minimálně půl hodiny po tom, kdy bylo auto naposledy nastartováno. Žárovka uvnitř totiž může být ještě poměrně dost rozžhavená.