Není se čemu divit, že se nová Toyota Avensis může chlubit nejen novým vzhledem, ale i novým technickým vybavením. Takovou novinku mohou představovat například motory, které jsou od společnosti BMW. Posílila se dokonce i výbava. Nejmodernější model sežene na trhu za 600 000,-.
  Dnešní Toyoty Avensis se vyrábí již od roku 2009. Od té doby prošly již řadu modernizací. Ta, která proběhla letos, by se dala považovat za tu největší. Týká se navíc velkého množství věcí. Výrazně se změnit design a to přední části, přepracovaná je také přístrojová deska a pod kapotou každý najde čtyřválce od značky BMW. Je sice pravda, že spousta prvků přibyla, ale zvýšila se také cena těchto vozů.
  mokrá toyota
  Designerské změny dokonce auto protáhly o čtyři centimetry. Ostatní parametry ale zůstaly zachovány.
  Velká spousta aut tohoto typu se prodává s motory, které jsou naftové. Toyota se ale rozhodla, že nebude investovat do předraženého vývoje a nakoupila raději motory od BMW. Podle výrobce se spotřebuje 4,2 l nafty na 100 km. Díky motoru se stalo z Avensisu úsporné manažerské auto, které je nadprůměrné.
  Převodovka je zde manuální a to šestistupňová.
  Co se týká benzínových motorů, ty se inovovaly pouze mírně. Snížila se ale jejich potřeba o 0,5 litru.
  volant toyota yaris
  Ceny nových vozů se ale značně zvýšily a to až o 80 000,-. Ještě před dvěma lety se dal vůz pořídit od 400 tisíc korun. Dnes je tomu ale úplně jinak. Nejlevnější model seženete od 600 tisíc korun.
  Určitě je zde ale velké polepšení a to například u asistenta rozjezdu do kopce či omezovače rychlosti, který informuje o potřebném brždění apod. Výhodou je, že pokud řidič nereaguje, auto začne samo zpomalovat. Výbava ale není moc bohatá. O klimatizaci ale není nouze.
  Jedná se o slušně vybavené auto, které už se asi nikdy na parádně vybavené asi nezmění. Leda při objednání paketů za příplatek.
  Rozhodně ale jeho koupí neuděláte chybu.