Ukládat si peníze v bance? Ano!

  Patříte k lidem, kteří si rádi spoří peníze na horší časy? Pokud ano, tak děláte jenom dobře. Nastává však otázka, kam si peníze ukládat. Doma do šuplíku nebo raději do banky? Banka je rozhodně dobrá volba hned z několika důvodů.
  mince a bankovky.jpg
  Klady
  Pokud máte peníze v bance, tak se nemusíte bát o to, že vám je někdo ukradne. Přece jen, že by někdo vykradl sídlo banky je opravdu velice nereálné a banky jsou proti takovým věcem řádně pojištěné, takže se opravdu nemusíte bát. Navíc můžeme brát jako klad i to, že pokud si peníze dáváte na spořící účet, nějaké zvýhodnění tam máte také, sice je to opravdu málo, ale alespoň něco. Výhodou může být další fakt, že se nemusíte k penězům dostat hned, máte je třeba na druhém účtu nebo na spořícím účtu a tím pádem nehrozí riziko, jako když peníze máte doma schované v tom, že si je budete brát. Další výhodou určitě je i přehled nad financemi, ať už je to spořící nebo běžný účet, tak vám chodí výpisy z účtu, a tedy máte přehled nad penězi. Na některých spořících účtech si můžete nastavit s cíl, na co chcete peníze mít a někde si můžete i nastavit, že po nějakou dobu nemůžete peníze vybrat ihned a tím se ochránit proti tomu, že vás bude lákat si peníze vyzvednout a utratit.

  Zápory
  Osobně žádné zápory v ukládání peněz v bance nevidím, ale mohou být. Pro někoho to může být fakt, že peníze nemá ihned u sebe a nemůže je tedy kdykoliv, když bude potřebovat využít. Někdo se bojí ukládat peníze do banky, protože bankám zkrátka nevěří. Myslím, že se ale opravdu nemusíte bát a peníze si tam klidně spořit.
  letící bankovky.jpg
  Samozřejmě záleží na každém, jak se rozhodne. Já osobně si peníze ukládám v bance na zvláštní spořící účet a nemůžu si to vynachválit. Jsem spokojený, mám přehled o financích díky pravidelným měsíčním výpisům. Zkrátka jsem naprosto spokojený a všem vřele doporučuji. Lze využít i druhý běžný účet na který si budete posílat peníze, ale nic z něj nebudete platit. Dnes to není problém, protože jsou účty i bez poplatku a bez nutnosti pohybu na účtu.