Vytáhněte starý Polaroid a pojďte fotit!

  Že si vzpomínáte na ta léta, kdy byl Polaroid vašim nezapomenutelným kamarádem na cestách? Všechny fotky ve vašich fotoalbech byly pouze „čtverečkového“ tvaru? Nebo jste mladší generace a chcete vybočit z davu? Polaroid je jasná volba. Ať už na srandovní fotky s kamarády či přírodu, dokumentování výletů a další.
  fotografie z polaroidu
  Pro připomenutí – Polaroidy jsou instantní fotoaparáty, to znamená, že fotku máte vyvolanou téměř okamžitě. Na výběr máte z mnoha různých rámečků, které mohou být bílé, černé, barevné či s motivy. Dále pak to mohou být filmy barevné či černobílé. Je nutné koupit si kazetu, ve které se nachází osm fotek připravených k použití. Abychom se nenechali zmást filmy z Hollywoodu, kde po vyfocení fotkou dvakrát zaklepou a je na ní výsledný obrázek, není tomu ve skutečnosti tak.
  polaroid s bleskem
  Barevné filmy se vyvolávají o něco déle než černobílé. Donedávna to bylo zhruba deset minut u černobílého filmu, barevnému filmu to trvá mnohem déle, je to zhruba 45 minut. Výsledek se nemusí vždy povést, však v tom tkví kouzlo těchto fotoaparátů a filmů samotných. Čím více nedokonalostí, tím vzácnější se fotografie stává.

  foto polaroidem
  Experimenty nechme stranou

  Pokud si chcete být výslednou fotografií jistí a přijde vám škoda vyplácat třeba celý film, kdy se nepovede ani jedna fotka, doporučujeme vám pořídit si instantní fotoaparáty značky FujiFilm. Jedná se o novou společnost, která si vyrábí své filmy. Pokud rádi fotografujete panoramata či rozlehlé krajiny, neotálejte a pořiďte si FujiFilm Instax Wide – jak napovídá anglický název, wide znamená široký. U těchto balíčků s filmem se vám naskytne 10 fotografií a máte stoprocentní jistotu, že se vám fotka povede a bude bez jakýchkoliv kosmetických vad. Samozřejmě bude také záležet na tom, v jakém prostředí, světelných podmínkách či počasí budete fotit.