Dřevo – materiál současnosti

  Přestože se dřevo desítky let ke stavbám rodinných domů ani budov nevyužívalo, nyní jsou dřevostavby velmi populární. Kromě velmi příznivých cen takovýchto staveb již současní stavitelé dokáží klientům zaručit také vysokou kvalitu.
  elektrická hřebíkovačka

  Stavební materiál

  Dřevo bývalo stavebním materiálem od nepaměti. V porovnání s jinými materiály je ekologicky šetrné. Obyvatelé takovýchto staveb zcela jistě ocení, že dřevo je schopno propouštět kyslík a filtrovat vzduch, je to také materiál velmi vhodný pro alergiky. Je také velmi trvanlivý a vyzařuje teplo a pozitivní energii.
  srdce z klád

  Mýty a pověry

  Pro ty, které jsme ještě nepřesvědčili o kvalitě dřeva jako stavebního materiálu, tady máme vysvětlení a zdůvodnění některých mýtů o dřevu:

  · krátká životnost: Samozřejmě každý materiál potřebuje pravidelnou údržbu, a proto při správné péči o dřevo dosáhnete srovnatelné životnosti s ostatními používanými materiály.

  · červotoči: Je jisté, že na takovou stavbu potřebujete využít znalostí odborníků, kteří přesně vědí, jakým způsobem ochránit dřevo nejen před červotoči, ale také před různými houbami, které by mohly v případě nedostatečného zamezení proudění vzduchu nebo vnikání vlhkosti do dřeva, stavbu ohrozit.

  · akustika: Nemusíte se obávat toho, že hluk bude slyšet ve všech místnostech. Stavby samozřejmě musí splňovat ochranu proti hluku a využívat tak ověřené izolační materiály.

  · nedostatečná tepelná izolace: na rozdíl od ostatních stavebních materiálů se dřevo v létě příliš nenahřívá a naopak v zimě není vychladlé, takže místnosti jsou vytopené téměř ihned.

  · zničení požárem: Při stavbě se samozřejmě využívají různé protipožární nátěry a nástřiky, díky kterým je dřevo odolnější vůči požáru než ocel, která neobsahuje žádnou vlhkost a pod intenzívním působením ohně se rychleji roztaví a zbortí.

  Dřevo má ve stavebnictví opravdu velkou budoucnost a již nyní se z něj staví nejen větší rezidence, ale dokonce výškové budovy po celém světě.