Vyberte si přístroj přesně pro vás

  Každý, kdo má rád dobrou kávu, si na ni zajde do kavárny, kde si dopřeje tu svou oblíbenou dávku černé tekutiny. Pokud nebydlíte ve městě, a nemáte tak čas ani prostor chodit na kávu tak často, můžete si pomoci koupí kávovaru. Kávovar seženete jak na zrnkovou kávu, tak na kapsle. Každý má své klady i zápory, a my si je teď společně rozebereme.

  Pressovač na zrnkovou kávu
  · Vyššípořizovací náklady
  · Můžete si koupit svou oblíbenou kávu
  · Horší údržba
  · K přípravě cappuccina či latté macchiato budete potřebovat další pomůcky
  · Většina lidí považuje kávu z pressovače za lahodnější
  Kapslový kávovar
  · Je levnějšía dostupný
  · Veliký výběr nápojů
  · Příprava je snadná, stačí jen kávovar a kapsle
  · Káva nemá tak vysokou kvalitu jako z pressovače
  · Snadná údržba
  · Prázdné kapsle tvoří hodně odpadu

  Obecně platí, že velký milovník kávy si pořídí spíše pressovač. Milujete-li espresso nebo obyčejné lungo, je pro vás pressovač jasnou volbou. Jestliže si radši pochutnáte na specialitách, sáhněte po kapslovém kávovaru. Snadno se s ním naučíte zacházet, na výběr budete mít velké množství nápojů od klasické kávy, přes čokoládu, až po kávové speciality a čaje.

  Mezi největší výrobce kávovarů patří Bosch, který má Tassimo, a Krups, který vyrábí Dolce Gusto. Oba přístroje vám připraví lahodné nápoje, v počtu druhů kapslí vítězí Krups, v jednoduchosti přípravy nápojů zase Bosch.

  Chcete snadno připravit nápoj? Nevadí vám menší výběr kapslí? Nevadí vám, že si nepřipravíte studený nápoj?-> Tassimo je pro vás jasná volba.
  Nevadí vám složitější příprava nápojů? Chcete mít na výběr z velkého množství kapslí? Chcete si připravovat i studené nápoje?-> Vyberte si Dolce Gusto.

  Po pořízení přístroje na kapsle se vám může zdát, že se kapsle nevyplatí. Spočítejte si počet nápojů v krabici a vydělte jím cenu za krabičku, dostanete se na cenu mnohem nižší než v kavárně.