Kresli a hádej – trend v online hrách

  Online hry jsou fenoménem už dlouhou dobu. Vypadá to však, že uživatelé se přestali vyžívat v budování vlastního obchodního centra, letiště či farmy nebo v online bojování s nepřáteli. Současným trendem je něco mnohem kreativnějšího. Hra, která ti sežere mnoho času, ale potrénuje ti šedou kúru mozkovou a v lepším případě s ní ještě potrénuješ angličtinu.

  Hry typu DrawThis nebo Iscetch jsou totálním fenoménem číslo jedna. Jediné, co k tomu potřebujete je počítač nebo tablet a kvalitní připojení k internetu (bude-li vám internet vypadávat, moc si totiž nezahrajete). Her podobného typu existuje opravdu velká řada. Jejich princip je však stejný – někdo na druhé straně počítače kreslí a vy máte hádat co. Kdo dřív slovo uhádne a napíše, zvítězí či získává bod. Vaše postavení se postupem kola vymění, takže i vy se dostanete do role, kdy budete muset kreslit dle zadaného pojmu.

  Avšak nemyslete si, že svůj výtvor schválně budete kazit, aby vaši soupeři slovo neuhádli. I vy totiž získáte body za to, že někdo vaše slovo uhodne. Takže být vámi opravdu se snažím!


  Hrajte v cizím jazyce a učte se slova

  Samozřejmě, že najdete hru dostupnou i v češtině, ale doporučuji vám zkusit si zahrát nějakou i v jiném jazyce, například v angličtině. Není to tak složité, jak se to zprvu zdá. Výhodou je, že pokud dostanete slovo, které neznáte, učíte se tím nová slova a rozšiřujete si tak slovní zásobu. Já si většinou hned slovíčko vyhledám a přeložím, abych mohla ještě kreslit. Když to stihnete vše do daného časového limitu, máte vyhráno. Protože se v jednu chvíli bavíte a učíte zároveň.


  Prokrastinace s velkým P

  Asi vám nemusím říkat, že tyto hry jsou více než chytlavé. Rozhodně je nezačínejte hrát, máte-li sklony k závislostem či chorobné prokrastinaci. Vy si řeknete jen jedno kolo, ale věřte mi, že u jednoho kola nezůstanete. Ani se nenadějete a vše, co jste měli udělat ten den, odložíte na den následující. Tím vám nechci ale odrazovat. Je to sranda a určitě vás tyhle hry chytnou stejně jako mě. Jen si je dejte třeba vždycky za odměnu.