Nemocný pacient to nemá skutečně jednoduché

  Existuje skutečně mnoho nemocí, na které klasicky podávané léky nepůsobí. Pro takové pacienty je doslova utrpením snášet každodenní bolest, nemít dostatečný spánek a všechno tak nějak souvisí se vším, takže není divu, že se nezapojí dostatečně ani do běžného života. Posléze se jejich stav zhoršuje, ale bohužel většinou je na vině nedostatečná léčba. Navýšením antidepresiv se vskutku nic nevyřeší, spíš naopak mohou se projevit nové vedlejší účinky. Nemocní se často ptají, proč jim neumožní příslušné instituce možnost si zakoupit za příznivější ceny lék, který by jim skutečně pomohl. Možná by je vrátil zpět do plnohodnotného života. O tom, ale většina rozhodujících institucí tiše mlčí.

  konopí

  Konopí neboli marihuana

  Ačkoliv v některých státech je již zlegalizována, u nás to prozatím není. Možná to ale nebude dlouho trvat a změn se dočkáme. Konopí jako takové je v současné době bráno jako omamná látka a staví se svým stupněm na úroveň heroinu. Což ji ale podle logického vyjádření staví do nejvyšších příček sledovaných drog. Naštěstí se v nedávné době navrhlo, že by bylo dobré tuto situaci přehodnotit. Pokud by konopí mělo nadále zůstat sledovanou drogou, tak ať je pod nižším stupněm jako řada dalších látek, které slouží k léčebným procesům. Zrovna tak není důvod konopné produkty, které neobsahují THC, nechávat velmi přísně kontrolovat. Kdo se v tomto zákoně neorientuje, tak může být docela dost dezorientovaný v této oblasti a vůči konopné rostlince si může vytvořit zcela zbytečné předsudky.

  semínka

  Konopí se nemusí jen kouřit

  Převážná většina populace tuto rostlinu spojuje s kouřením a omamnými látkami. Především to bude ovlivněno samotnou veřejnou propagací. Průmyslová semena marihuany neobsahují THC, ale zato mají všechny esenciální aminokyseliny a mastné kyseliny. Obsahují vlákninu a jsou zdrojem vápníku, železa, fosforu, hořčíku, zinku, mědi a manganu. To zrovna není málo velmi drahocenných látek pro náš organismus. Poté se ani nemůžeme divit, že si poradí s kdejakou nemocí.