Pojišťovny chtějí zvýšit povinné ručení řidičům, kteří často bourají nebo jsou často pokutováni

  Jste zodpovědní řidiči, kteří nikdy nevytáhnou za jízdy mobil? Soustředíte se na to, abyste za každých okolností dodržovali rychlostní omezení v zónách a ve městech, nebo doporučenou rychlost na dálnicích či silnicích první třídy? Dbáte na svou bezpečnost i všech svých spolucestujících a trváte na tom, aby si zapnuli bezpečnostní pásy? Za jízdy nesundáte ruce z volantu či řadicí páky, nenecháváte se rozptylovat žádnými myšlenkami nebo třeba jenom rádiem?
  auto pojištění
  Pojišťovny chtějí změnit pravidla placení povinného ručení
  Pokud jste slušný řidič, který dostává pokutu za přestupky jednou za dvacet let, nejspíš se nemusíte ničeho bát, naopak je možné, že sazbu povinného ručení budete mít nižší. Avšak ukázalo se, že pojištění povinného ručení je ztrátové a pojišťovny vyplácejí více jak dvě miliardy ze svého. Proto chtějí zavést opatření, která by tomuto ztrátovému rozpočtu zabránila. Jedním z nich je, zavést povinné ručení vyšší pro ty, kteří už v minulosti bourali, a to častěji než jednou, případně jestli dostávají pokuty za špatné řízení či chování na silnici.

  Studie potvrdila, že lidé, kteří za jízdy poslouchají hlasitou a agresivní hudbu, častěji bourají
  I když si tvrdě stojíte za tím, že mobil do ruky při řízení nepatří a také to dodržujete, ještě neznamená, že jste z obliga, když se jedná o přiměřenou bezpečnost za volantem. Existuje také spojitost s tím, jakou hudbu za jízdy posloucháte. Pokud se jedná o klidnou hudbu puštěnou tak, abyste vždy slyšeli a cítili motor nebo to, jaké zvuky auto vydává, nejspíš j všechno v pořádku.
  nabourané bmw
  Avšak pokud posloucháte hudbu agresivních žánrů, ke kterým se řadí metal, heavy metal nebo hardrock, s největší pravděpodobností to ovlivní vaši metodiku řízení. Budete impulzivnější, řídit budete méně bezpečně a stále budete mít pocit, že nejedete dostatečně rychle, takže se budete snažit ještě zrychlovat. Můžete zde zapomenout i na to, že existují na silnicích nějaké pravidla. Pokud budete hodně neopatrní, může se stát, že přehlédnete nějaké nebezpečí na silnici.


  Jak bude reklama vypadat?
  -
  Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
  Zobrazit formulář pro nákup