Vytvořte si příjemné pracovní prostředí

  Všichni toužíme po příjemném pracovním prostředí. Není divu, vždyť v zaměstnání strávíme velkou část svého života. Každý má o příjemném pracovním zázemí jinou představu. Někdo upřednostní vybavenou kuchyňku, klimatizaci nebo místnost, kde se můžete třeba v klidu naobědvat. Ne všichni mohou mít vytvořeny stejné podmínky. Ovlivněny budou profesí, kterou vykonáváte i místem.
  tv v kanceláři
  V případě pracujících, kteří většinu své pracovní doby jsou nuceni vykonávat svou práci v sedě bude jednou ze základních potřeb pohodlnákancelářská židle nebo křeslo. Sedět osm a více hodin na nepohodlné židli dá vašim zádům totiž pěkně zabrat. Není po tom divu, že většinu z vás bolí záda a domu chodíte otrávení a unavení. Bolesti hlavy, migréna a bolest bederní páteře nikomu energii nepřidá.
  Dobrá židle je zkrátka základem. Pokud budete sedět na špatné židli, kromě zad utrpí újmu i vaše svalstvo. Zhoršený budete mít i krevní oběh.

  Nejlepším řešením budou samozřejmě zdravotní židle. Vyšší investice do nákupu kvalitní židle se určitě vyplatí, jde přeci jen o vaše zdraví. Záležet, ale bude zřejmě i na finančních možnostech vaší firmy, kolik je ochotna do nákupu investovat.
  velká zasedačka
  Jak by měla vypadat správná židle?

  Abyste se vyhnuli bolesti zad, měla by mít židle ergonomické opěradlo, které bude podpírat celá záda a podporovat tak správné držení těla. V oblasti beder bude ideální bederní polštářek. Konstrukce židle by měla být pevná a bytelná. Důležité pro správné držení těla jsou i područky a opěrka hlavy. Opěrku hlavy oceníte při potížích s krční páteří. U obojího by měla jít nastavit optimální výška. Přihlédnout při výběru byste měli i k šířce a hloubce sedáku. Při výběru židle zohledněte také vaši váhu a výšku. Dbejte na každou maličkost i potah dokáže sezení na židli ovlivnit. Sedět v létě na koženkové židli zrovna si příjemné nebude.