Kdy je důležité, aby děti odložily chytrý telefon

  Každé dítě se rychle učí, proto je přirozené, že se na elektronice mohou stát závislé nebo může být složité je přinutit, aby si přestaly hrát a věnovaly se jiným povinnostem, ať už škole, hře s ostatními dětmi, učení nebo jenom rodinnému životu. Jak vychovat potomka, aby nebyl neustále závislý na sledování svého chytrého telefonu, ať už jde o hry nebo o sociální sítě, o konverzace s přáteli nebo o pročítání článků či prohlížení fotografií?

  Máme pro vás několik nápadů, jak vytvořit jisté zóny, do kterých jednoduše chytrý telefon nepatří. Pravda je však taková, že tato pravidla musíte dodržovat i vy sami, aby se to naučily i vaše děti.
  mobil v rukou

  1. U hlavního jídla dne
  Znáte to, těšíte se, až přijdete domů, pozdravíte se s rodinou, zasednete ke stolu a poobědváte nebo povečeříte spolu. Ale pokud vám zazvoní telefon, máte ve zvyku ho vzít. Nedělejte to a svému dítěti zakažte mobil nosit ke stolu taktéž. Však oni se bez vás tu půlhodinku, kterou věnujete obědu, obejdou, a vaše dítě také vydrží bez konverzace nebo bez her či bez toho, aby svou chytrou elektroniku stále kontrolovalo. Společné stolování by mělo být otázkou klidu, rodinného kruhu, popovídání si o tom, jaký byl váš den a jaký bude ten příští. Ideální by bylo, začít takhle omezovat například jednou do týdne, třeba při nedělním obědě, a eventuálně to rozšířit i na další dny. Vaše dítě si zvykne a věřte, že to prospěje i vám.

  2. V restauraci nebo v prostorách, kde je vyžadován klid
  Zábava pomocí chytrých telefonů nebo tabletů by mohla naplnit čekání na jídlo, ovšem proč si kazit chuť technologiemi, máme-li jeden druhého? Pokud jste s dětmi v restauraci, zabavte je historkami, popovídejte si. Ztište nebo úplně vypněte mobil a navažte se svým dítětem kontakt – od dítěte vyžadujte totéž. Pakliže jste například v čekárně u lékaře, co raději dát dítěti do ruky papír a pastelky, nebo si vzít knížku či časopis a společně si něco přečíst?
  sledování instagramu
  3. Na cestě
  V autě máte své dítě zcela pod kontrolou, jelikož vám nemůže utéct do svého pokoje. Musí se s vaší přítomností vyrovnat. Pokud jim zakážete do auta nosit mobil, uvidíte, že časem vám samo poděkuje, jelikož se naučí, že mobilní telefon by v autě neměl co dělat, zvláště při řízení. Pamatujete, jak jste trávila jízdy autem vy? Zpívat si s rádiem, povídat si, hrát různé hr, kdo uvidí žluté auto nebo červený dům, kdo uvidí jaké zvíře a podobně. Zapněte v přehrávači oblíbenou hudbu dítěte nebo nalaďte jeho oblíbenou hudební rádiovou stanici.


  Jak bude reklama vypadat?
  -
  Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
  Zobrazit formulář pro nákup